Турнир: Шампионска лига Стадион: "Анфлийлд", гр. Ливърпул Зрители: 45322

Ливърпул победи Наполи с 1:0 и продължава напред в Шампионската лига

Ливърпул излезе от "Групата на смъртта", Мо Салах съкруши неаполитанските мечти

Мърсисайдци продължават напред в Шампионската лига

90+2′

МИЛИК! С оглед на всичко случило се до този момент, драматизмът на "Анфийлд" нямаше как да не бъде пълен в даденото от съдията продължение. Съдбата се усмихна на Наполи и им подари едно 100-процентово голово положение. Резервата Милик получи топката след центриране от фаул и шутира от непосредствена близост. В тази ситуация обаче големият герой се казваше Алисон Бекер, спасил цялата европейска кампания на Ливърпул с фантастично спасяване!. Намеса, която подари и така сладката победа за "червените"!

90′

Жълт картон за Андрю Робъртсън, който бави играта.

89′

Юрген Клоп предприема последна смяна в мача. Отбраната ще трябва да заздрави Деян Ловрен.

Снимка 394728

Източник: EPA/БГНЕС

87′

МАНЕ!! Ливърпул си позволи лукса да пропусне нов задължаващ шанс малко преди края. Садио Мане имаше може би една от най-лесните задачи, след като получи подаване от Салах и стреля от 7 метра срещу вече падналия на земята Оспина. Африканецът обаче направи по-трудното и прати изстрела си в аут.

85′

Уморилият се Джеймс Милнър отстъпва мястото си на бразилеца Фабиньо.

83′

Официално предупреждение за Мохамед Салах.

80′

Първа рокада в лагера на Ливърпул. Роберто Фирмино отстъпва мястото си на Наби Кейта.

Снимка 394751

78′

КАЙЕХОН! И докато Ливърпул търсеше втория гол, Наполи сякаш от нищото беше на крачка от изравнителния. Андрю Робъртсън не прецени остро центриране, оставяйки коженото кълбо за дебнещия зад него Кайехон. Испанецът обаче бе толкова изненадан от развоя на събитията, че само успя да прати нескопосано топката в аут.

76′

И ПАК ОСПИНА!! Наполи продължаваше да бъде в играта, само заради своя страж, който 180 секунди по-късно отново избухна с решителна намеса. Андрю Робъртсън хвана леко в крачка с паса си Садио Мане, но африканецът съумя да насочи към мрежата. Срещу него обаче пак беше непробиваемият Оспина.

73′

САЛАХ!! Ливърпул можеше да дочака далеч по-спокойно заветните минути на дербито, но извеждащ пас зад отбраната за Мо Салах бе перфектно блокиран от пресеклия го Оспина, който за добавка след това боксира настрани и опит за центриране на египтянина за непокрития на далечна греда Боби Фирмино.

Снимка 394750

70′

Последна промяна за гостите. Фаузи Гулам се завръща след контузия и ще замени Марио Руй.

67′

Интересна рокада от срана на Карло Анчелоти. Карлето решава да извади голямата си звезда Дрис Мертенс, за да се появи на терена Арек Милик.

Снимка 394731

63′

Карло Анчелоти предприема смяна и пуска в игра Жиелински, който ще трябва да замени Руис.

60′

Джордан Хендерсън отново пробва концентрацията на Оспина, като в 60-ата минута ударът му вече имаше необходимата точност. Колумбийският вратар действаше внимателно и с преценена реакция отрази и тази опасност.

Снимка 394752

57′

В 57-ата минута Раул Албиол стреля с глава след центриране от корнер, но в ръцете на Алисон. В ответната атака обаче Ливърпул имаше още по-добра възможност чрез Роберто Фирмино, който също стреля с глава, но и неговият удар бе спасен.

50′

САЛАХ!! Агресивната преса на Ливърпул беше използвана в точния момент, малко след подновяването на играта. Пълният успех на тази домакинска акция можеше да завърши с нов гол на Мохамед Салах. Този път късметът беше на страната на неаполитанци, тъй като ударът му в близкия ъгъл облиза външната част на мрежата.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

КРАЙ НА ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ!

Снимка 394727

45′

В края на полувремето публиката на "Анфийлд" видя нещо доста нестандартно. Дрис Мертенс опита да прехвърли излезелия Алисон с удар от центъра. Изпълнението му обаче бледнееше пред това на Тодор Неделев срещу Локомотив (Пд) и завърши с топка в аут.

39′

Официално предупреждение за Кулибали, който закъсня със секунда и намери лошо глезена на Салах.

33′

ГОООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ!! 1:0!! САЛАХ!! Логичното в този двубой все пак се случи, когато непрестанните атаки на английския гранд дадоха необходимия ефект. Мохамед Салах направи поредното си врязване в наказателното поле. Този път Калиду Кулибали нямаше как да стопира "Фараона", а всичко завърши с техничен изстрел на домакинската звезда в незащитения от Оспина ъгъл!

31′

Капитанът на домакините Джордън Хендерсън опита ефекта на изненадата в 31-ата минута. Халфът открадна топката от съперник и отправи тежък шут от средна дистанция, който премина на сантиметри от дясната греда на италианците.

Снимка 394726

21′

ОТМЕНЕН ГОЛ! Ливърпул постигна пълен контрол над двубоя и в 21-ата минута отбеляза попадение. Садио Мане отигра остро центриране на Трент Алекзандър-Арнолд и не остави никакъв шанс на "партенопеите". Радостта на сенегалеца обаче беше кратка, тъй като и той беше разбрал, че е в положение на засада.

13′

СПОРНО! В 13-ата минута реферът Дамир Скомина имаше трудната задача да оцени правилно едно влизане на Върджил ван Дайк, което без малко не счупи глезена на Дрис Мертенс. Съдията все пак реши, че холандецът се е пробвал да играе за топката и поради този факт грубостта му беше наказана само с жълт картон.

Снимка 394729

8′

ХАМШИК!! Отговорът на Наполи бе светкавичен. В следващата атака пробив на Лоренцо Инсине завърши с пас към границата на наказателното поле, където Марек Хамшик стреля без подготовка. Алисон Бекер имаше късмет, тъй като коженото кълбо профуча малко над горната му греда.

7′

САЛАХ! Макар и всички да очакваха, че Ливърпул ще стартира със стихиен натиск, първата реална опасност пред вратата на Наполи дойде едва в 7-ата минута. Но каква беше тя! Андрю Робъртсън демонстрира точността на своето центриране, уважавайки включването от дълбочина на Мо Салах. Египтянинът изскочи сам срещу Оспина, но за миг се зачуди дали да спира топката, или да бие, което в крайна сметка провали цялата изгодна ситуация.

1′