Рен загуби домакинството си на Челси в среща от Група "E" на Шампионската лига. Двубоят на френска земя приключи при резултат 1:2.

Автор на първото попадение за гостуващия отбор стана Калъм Хъдсън-Одой, разписал се през първите 45 минути. Пет минути преди изтичането на редовното време Гюраси вкара с глава за 1:1. В продължението на двубоя влезлият като резерва Оливие Жиру се разписа за 1:2.

Ситуацията в групата изглежда изяснена след преполовяването на мачовете в нея.

"Сините" от Лондон са на върха с 10 точки, колкото има и Севиля, докато французите са само с пункт, каквато е ситуацията и за Краснодар.

Бекъм спасява Жиру в САЩ

Интер Маями иска французина

Челси демонстрира учудваща стабилност в защита в Шампионската лига и през този сезон все още няма допуснат гол.

Тимът има шест "сухи" мрежи в последните си осем мача и наистина впечатлява с играта си.

Тази вечер отборът на Франк Лампард имаше и сериозна доза късмет в задни позиции, като в края на първото полувреме се изсипа истинска канонада от изстрели по посока вратата на Менди.

Препоръчаният лично от Петер Чех вратар показа завидни умения и на два пъти спаси изстрели на Камавинга и Бурижо, но в същото време имаше и голям шанс в ситуациите, в които не бе на висота.

Снимка 506750

Източник: Twitter

Тогава спортното щастие го покри, при изстрели на Гюраси и Доку от средна и близка дистанция.

Първото попадение в срещата падна след 22 минути игра. Тогава Маунт изведе по чудесен начин Калъм Хъдсън-Одой, който останал сам срещу Гомис просто прати топката технично покрай него за 0:1.

Снимка 506745

Второто полувреме премина в изключително бавно темпо, като след първоначалния натиск на Рен, атаките почти спряха.

Пет минути преди последния сигнал обаче, при центриране от корнер, Гюраси вкара с глава за 1:1.

Крайното 1:2 оформи Жиру, който бе точен в продължението на мача. Вернер стреля, Гомис спаси с левия си крак, при добавката на френския национал обаче милост за домакините нямаше и Челси се класира за 1/8-финалите на надпреварата.

РЕН: Гомис, Да Силва, Траоре, Ниамси, Трюфер, Нзонзи, Бурижо, Леа Силики, Камавинга, Гюраси, Доку

ЧЕЛСИ: Менди, Силва, Аспиликуета, Зума, Чилуел, Ковачич, Жоржиньо, Маунт, Вернер, Ейбрахам, Хъдсън-Одой