Реал (Мадрид) е полуфиналист в тазгодишното издание на Шампионската лига. Селекцията на Зинедин Зидан изигра мъдро мача си реванш срещу Ливърпул и след 0:0 на "Анфийлд" се превърна в краен победител от този титаничен сблъсък на четвъртфиналите. Припомняме, че първата среща на "Валдебебас" завърши при успех за "лос меренгес" с 3:1.

Байерн победи ПСЖ с 1:0 като гост, но отпада от Шампионската лига

ПСЖ детронира Байерн! Баварците с пирова победа в Париж

Чупо-Мотинг вкара единствения гол в мача

Ливърпул така и не сбъдна мечтите на своите фенове за запомнящ се обрат. Въпреки експерименталната отбрана на съперника, Мо Салах, Фирмино и Мане, не успяха да намерят пък към вратата на стабилния Куртоа. Реал дебнеше своя шанс на контраатака, като при една от тях, Карим Бензема удари страничната греда.

Снимка 527051

Източник: EPA/БГНЕС

Така победителят от двойката ще има за съперник Челси на полуфиналите в Шампионската лига. Лондончани снощи отстраниха португалския гранд Порто.

През първите пет минути от двубоя Реал (Мадрид) нито веднъж не мина центъра на терена. Футболистите на Ливърпул стартираха безкрайно амбицирано, създавайки нещо като няколко на брой опасни положения, внесли единствено кратко напрежение пред вратата на Тибо Куртоа.

Не бяха изминали и десет минути, а Тибо Куртоа вече правеше второто си спасяване. Тогава белгиецът се намеси многозначително след изключително премерен изстрел, дело на Джеймс Милнър.

Снимка 527049

Реал (Мадрид) напомни на своя опонент, че въпреки ролята си на защитаващ се гост, ще дебне всяка една възможна ситуация за съкрушително попадение. Карим Бензема сам си изработи ситуация край тъча, след което навлезе мощно в полето на Ливърпул. Последва рязка смяна на посоката от французина, литвайки елементарно Кабак и Филипс, което му отвори и достатъчно коридор за стрелба. Топката леко се отклони в крака на турския централен бранител на домакините и за щастие на Алисон, единствено удари неговата странична греда.

В 24-ата минута горещи страсти белязаха титаничния сблъсък. Каземиро, в типично свой стил, влезе брутално в краката на Милнър край тъчлинията. Това доведе до меле между двата тима, което навреме бе туширано от главния съдия Бьорн Кайперс.

Снимка 527048

В 37-ата минута Садио Мане закъсня със стотни от секундата, за да даде аванс на "червените". Трент Александър-Арнолд матира "кралската" защита с перфектно центриране към далечната греда, което обаче се оказа прекалено бързо за неговия колега.

Още един неточен удар беляза атаките на Ливърпул в 41-ата минута. Скоростна акция през центъра продължи с пас на Вайналдум към Мане. Той пък намери Салах, който елиминирайки Валверде отправи изстрел встрани от дясната греда.

Манчестър Сити победи Борусия (Дортмунд) с 2:1 в Шампионска лига

Борусия помечта за кратко, но Манчестър Сити показа класа и е на полуфиналите на Шампионска лига

"Гражданите" се изправят срещу ПСЖ

Юрген Клоп невярващо се хвана за главата в 42-ата, когато Джини Вайналдум беше оставен непокрит на задължаваща го позиция в полето на Реал (Мадрид). Нидерландецът обаче направи по-трудното и шутира над горната греда.

Снимка 527045

Ливърпул пробва да вдигне темпото на игра веднага след подновяването на играта. Важният първи гол в мрежата на Реал без малко не падна в 48-ата минута. Фирмино се освободи от сънародника си Едер Милитао и стреля по диагонала. Само обаче, за да види как Куртоа се намесва блестящо и избива в корнер.

Фенове на Ливърпул изпочупиха автобуса на Реал

По чудо няма пострадали

В 55-ата минута Карим Бензема и Ферлан Менди демонстрираха "френската връзка" в селекцията на Реал, правейки добро двойно подаване. И в мига, когато централният нападател на "лос меренгес" се канеше да отправи голов удар, бранител на Ливърпул изпъкна с решителна намеса.

Решението на Юрген Клоп да заиграе с трима в защита, отвори доста пространства за бързи контраатаки на Реал. При една такава Винисиус се измъкна зад отбраната на англичаните, но останал сам срещу Алисон не успя да го преодолее, въпреки техничното си копване.

Снимка 527044

Появилият се като смяна Диого Жота демонстрира техника на малък периметър в 70-ата минута. Португалецът дриблира измежду бранители на Реал, ала шутът му намери външната страна на испанската мрежа. Малко след това изстрел на Роберто Фирмино бе блокиран от отлично застаналия Милитао.

Порто победи Челси с 1:0, но "сините" продължават напред в Шампионската лига

Прагматичен Челси се добра до полуфиналите в Шампионската лига

"Сините" загубиха от Порто, но продължават напред

В 81-ата минута Едер Милитао демонстрира, че може да бъде доста ефективен и в атакуващ план. Негово центриране намери точно Карим Бензема, който стреля с глава, но заби топката в земята и тя не се превърна в заплаха за Алисон.

Ливърпул - Реал (Мадрид) 0:0 (Развой на срещата по минути)

Зрелище нямаше

До края атаките на Ливърпул така и не достигнаха своята връхна точка, а именно гол в мрежата на Куртоа. Така англичаните трябваше да приемат с високо вдигната глава своето отпадане, докато Реал (Мадрид) ликуваше с достигането си до предпоследната фаза на надпреварата.

Снимка 527050

Така победителят от двойката ще има за съперник Челси на полуфиналите в Шампионската лига.