Испанският колос Реал (Мадрид) приключи с успех участието си в груповата фаза на Шампионската лига. "Кралете" завършиха на второ място в група "А", след като спечелиха за престиж визитата си на Брюж с 3:1.

ПСЖ разби Галатасарай с 5:0 в Шампионската лига

ПСЖ се развихри и бързо приключи мечтите на Галатасарай

Успех с 5:0 за "принцовете", силен мач на Неймар и Мбапе

В крайна сметка обаче радостни след последния съдийски сигнал бяха и двата тима. Първенецът на Белгия продължи като трети в подреждането в Лига Европа, докато "лос меренгес" вече очакват съперника си на осминафиналите в ШЛ.

Тази вечер Зинедин Зидан бе дал шанс за изява на голяма част от своите резервни футболисти и те не го подведоха.

Резултатът беше открит чак след паузата. В 53-ата минута Родриго сякаш на шега засече топката от воле след пас на Одриозола и не остави възможност за реакция на сюрпризирания Миньоле. Домакините бързо се върнаха в мача чрез голямата си звезда Ванакен (55"), но седем минути по-късно Реал възстанови своята преднина.

Гол отбеляза и другата бразилска перла на "белите" - Винисиус. Въпросният беше най-съобразителен при едно кратко меле пред вратата на Брюж и технично направи 1:2.

До края шанс да се разпише се откри и пред Лука Модрич В 91-ата минута хърватинът демонстрира изключителен финес и с техничен изстрел от границата на наказателното поле оформи крайното 3:1 в полза на Реал (Мадрид).

Олимпиакос победи Цървена звезда с 1:0 в Шампионската лига