Чудесен пас към него от страна на Модрич и за уелсеца не остана нищо друго, освен да прати кълбото в мрежата.

Трудна ситуация за хърватина, който все пак стига до топката, отиграва я, но опитът му да порази целта среща неуспех.

55′

Пелегрини сменя Дзаниоло.

53′

ГРЕДА!

Гарет Бейл едва не счупи напречния дирек на вратата на Олсен, след шут от близка дистанция.

Преднината на "белите" обаче остава непроменена.

52′

Пас с пета на Модрич към Иско, той продължава топката към Бейл.

Изстрелът на уелсеца отново е неточен.

51′

Ченгиз Юндер стреля!

Страхотно спасяване на Кейлор Навас!

Снимка 379228

45′

Играта е подновена.

45+1′

През първото полувреме Реал (Мадрид) не допусна съперника си да опита да контролира темпото на игра. Акциите на Рома в половината на "галактикос" се брояха на пръстите на едната ръка, като бяха доста далеч от истината.

В същото време всяка втора атака на домакините завършваше с опасност пред Олсен, който на няколко пъти спаси тима си от инкасирането на ранно попадение.

След двайсетина минути игра, предвид факта, че испанският тим така и не успяваше да материализира превъзходството си, играта се изнерви, вследствие на което бяха показани и няколко официални предупреждения. Първото от тях бе за капитана на домакините Серхио Рамос.

Същият този Рамос обаче можеше да открие резултата малко след това, но ударът му с глава бе спасен от Олсен. Минути по-рано Франсиско Аларкон пропиля най-изгодната ситуация за мадридчани, като изведен очи в очи с Олсен не успя да го преодолее.

Сред длъжниците в тима на "кралете" бе и Гарет Бейл, чийто два опита да порази целта се оказаха неуспешни.

В самия край на първата част Реал (Мадрид) най-после успя да се добере до напълно заслужено откриващо попадение. Звездите на "белия балет" получиха шанс да изпълнят свободен удар в близост до вратата на Рома. Зад топката застана Иско, който не сгреши, като не остави каквито и да било шансове за намеса на вратаря, откривайки резултата - 1:0.

45′

Почивка.

44′

ГОООООООООООООООООООООООООЛ!

1:0!

Снимка 379241

Попадение на Иско от свободен удар!

Този път вратарят на съперника не помръдна.

38′

Рамос стреля с глава!

Олсен избива в корнер.

Нова добра възможност за Реал (Мадрид).

Снимка 379235

35′

Опит за далечен изстрел на Гарет Бейл.

Разочароващо изпълнение на уелсеца...

31′

Доста емоционални са и двамата треньори до тъчлинията.

Не спират да дават те указания на футболистите си.

Снимка 379229

27′

Чудесни действия на футболистите на Реал (Мадрид) в предни позиции.

Когато обаче се стигне до изстрел, точността на "галактикос" не е на очакваното ниво.

23′

Жълт картон за Серхио Рамос.

22′

Сериозна аркада над дясното око на Каземиро.

Медицинският екип на Реал трябва да се погрижи за футболиста на "белите".

20′

Отново продължително се задържат футболистите на Реал в полето на съперника.

Модрич подава към Кроос, чийто изстрел обаче не е точен.

Снимка 379226

19′

Серхио Рамос скучае на "Бернабеу"...

Няма много работа за вършене капитанът на "галактикос", до момента.

Снимка 379225

17′

Продължително разбъркване в полето на гостите.

В крайна сметка Карвахал стреля с глава, но резултатът се запазва непроменен.

14′

Ченгиз Юндер стреля от въздуха.

Топката преминава далеч встрани от вратата на Навас.

7′

Невероятен пропуск на Иско!

Лука Модрич осъществи невъзможен пас между всички защитници на съперника, но съотборникът му не се възползва.

Добавката на Бейл срещна тялото на бранител.

6′

Неточно подаване на Бейл към Иско.

Аларкон положи неимоверни усилия, но не успя да стигне до топката.

5′

Опасно връщане на Бензема към Карвахал.

Бранителят все пак успява да се справи с набезите на Ел Шараауи.

4′

Страхотно подаване на Кроос към Бейл!

Уелсецът стреля, но топката преминава на сантиметри от целта.

Малшанс за Реал (Мадрид).

2′

Засада на Марсело.

Включил се е бранителят в предни позиции още в самото начало на двубоя.

1′

Себайос Сантон

Реал (Мадрид) е домакин на Рома в мач от Група G на Шампионската лига. Битката на стадион "Сантяго Бернабеу" започва в 22:00 часа.

Реал стартира защитата на титлата си срещу една от изненадите от миналия сезон на Шампионската лига. Сега обаче нещата на "Бернабеу" са различни заради бягството на Кристиано Роналдо в Ювентус, а освен това "белите" имат и нов треньор - Хулен Лопетеги.

Реал влиза в двубоя след равенството 1:1 като гост на Атлетик (Билбао), първата грешна стъпка на тима в Ла Лига този сезон.

Снимка 375091

Рома също не влиза в двубоя с максимално самочувствие. "Вълците" се изложиха за 2:2 у дома срещу Киево през уикенда, въпреки че водеше с 2:0 на полувремето. Освен това тимът на Еузебио Ди Франческо не е сред най-убедителните в Серия "А", след като завърши 3:3 с Аталанта у дома и загуби с 1:2 т Милан.

"Очакваме с голям интерес началото на Шампионската лига. Не искам да обяснявам какво означава този турнир за Реал. Но ще се изправим срещу много тежък съперник. Миналият сезон Рома отстрани Атлетико в груповата фаза и Барселона на четвъртфиналите. Този отбор постоянно се развива и има голяма дълбочина на състава. Няма да ни бъде лесно", заяви Лопетеги.

Снимка 373799

Рома ще бъде без Хавиер Пасторе, който е с контузия в бедрото.

"Твърде рано е да говорим какъв отбор ще бъде Реал без Кристиано Роналдо. Те намалиха леко темпото и са по-настоятелни в атаките си. Но няма да ви кажа как ще играем в двубоя, а само това, че трябва да подобрим играта си. Голям фен съм на Марко Асенсио. Мисля, че той е бъдещето на Реал. Той е различен от Роналдо, работи много здраво за отбора си и е въвлечен в играта.

Но нека не забравяме, че Реал (Мадрид) беше Реал (Мадрид) много преди да стане "Реал Роналдо". Сигурен съм, че ще бъдат отново много силен отбор, но дано не го покажат срещу нас", каза наставникът на Рома Еузебио Ди Франческо.

Димитър Бербатов: Виждам Ювентус на финал в Шампионска лига този сезон