Реал (Мадрид) победи Зенит (Русия) като гост в мач от Шампионската лига по футбол.

Гостите откриха резултата още в 4-та минута, когато след центриране отдясно топката се удари в словашкия защитник на домакините Томаш Хобочан и се озова в мрежата зад Вячеслав Малафеев.

Португалският национал Дани, който бе закупен от Зенит за рекордните за руския шампион 30 милиона евро, се възползва от отличен пас на Андрей Аршавин и изравни резултата - 1:1. Това е втори гол на Дани за "Зенит" в европейските турнири след този в мача за Суперкупата на Европа. Но шест минути по-късно холандският нападател на "Белия балет" Руд ван Нистелрой се възползва от лошо отиграване на руски защитник - изпратената от него топка попадна точно на главата на Нистелрой и той я изпрати неспасяемо в далечния ъгъл на вратата на Вячеслав Малафееев.

Зенит можеше да се спаси от эагуба - в последните минути на мача отново Андрей Аршавин имаше отлична проява и изведе Дани в удобна позиция в наказателното поле на испанския отбор, но след удара на Дани топката се удари в защитник и излезе в ъглов удар.

Така носителят на купата на УЕФА за 2008 година "Зенит" претърпя втора загуба при дебюта си в Шампионската лига - в първия мач преди две седмици руският шампион загуби с 0:1 от италианския Ювентус (Торино). От своя страна Реал (Мадрид) има пълен актив от две победи и 6 точки след успеха си с 2:0 над БАТЕ Борисов (Беларус) на своя стадион "Сантияго Бернабеу" в първия кръг на група Н на Шампионската лига.

Среща от втория кръг на група Н на Шампионската лига по футбол:
      Зенит (Русия) - Реал (Мадрид - Испания) - 1:2
      Голмайстори: 0:1 Томаш Хубочан - автгол в 4-та минута, 1:1 Дани 25, 1:2 Руд ван Нистелрой 31.