Реал (Мадрид) спечели домакинството си на Рома в мача между двата тима от Група G на Шампионската лига.

Битката на стадион "Сантяго Бернабеу" завърши при резултат 3:0. Точни за победителите бяха Иско, Гарет Бейл и Мариано Диас. Първият се разписа през откриващите, а вторият и третият - през вторите 45 минути от сблъсъка.

Снимка 379224

Източник: UEFA.com

Реал влезе в двубоя след равенството 1:1 като гост на Атлетик (Билбао), първата грешна стъпка на тима в Ла Лига този сезон. Рома също не разполагаше с максимално самочувствие. "Вълците" се изложиха за 2:2 у дома срещу Киево през уикенда, въпреки че водеха с 2:0 на полувремето.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Реал (Мадрид) - Рома 3:0!

"Нека испанците се опитат да ни надиграят!", заяви Ди Франческо

През първото полувреме Реал (Мадрид) не допусна съперника си да опита да контролира темпото на игра. Акциите на Рома в половината на "галактикос" се брояха на пръстите на едната ръка, като бяха доста далеч от истината.

В същото време всяка втора атака на домакините завършваше с опасност пред Олсен, който на няколко пъти спаси тима си от инкасирането на ранно попадение.

След двайсетина минути игра, предвид факта, че испанският тим така и не успяваше да материализира превъзходството си, играта се изнерви, вследствие на което бяха показани и няколко официални предупреждения. Първото от тях бе за капитана на домакините Серхио Рамос.

Снимка 379235

Същият този Рамос обаче можеше да открие резултата малко след това, но ударът му с глава бе спасен от Олсен. Минути по-рано Франсиско Аларкон пропиля най-изгодната ситуация за мадридчани, като изведен очи в очи с Олсен не успя да го преодолее.

Сред длъжниците в тима на "кралете" бе и Гарет Бейл, чийто два опита да порази целта се оказаха неуспешни.

В самия край на първата част Реал (Мадрид) най-после успя да се добере до напълно заслужено откриващо попадение. Звездите на "белия балет" получиха шанс да изпълнят свободен удар в близост до вратата на Рома. Зад топката застана Иско, който не сгреши, като не остави каквито и да било шансове за намеса на вратаря, откривайки резултата - 1:0.

Снимка 379242

Още в началото на втората част от мача Иско отново можеше да вкара, но този път не успя да се справи с предизвикателството.

В 53-ата минута Лука Модрич изведе по чудесен начин Гарет Бейл сам срещу вратаря, но топката се отби в напречната греда и се върна в игра.

В 58-ата минута двамата повториха упражнението, като този път с прецизен изстрел Бейл покачи на 2:0 и до голяма степен предизвести крайния победител в мача.

Снимка 379241

Ди Франческо опита всевъзможни смени, с които да подобри представянето на тима си на терена, но това така и не се случи.

Вместо това в продължението на мача влезлият като резерва Диас оформи крайното 3:0 с красиво изпълнение от границата на наказателното поле.

Така Реал (Мадрид) започва борбата в групите на Шампионската лига със заслужена победа и вече очаква следващия си съперник.