РазенБалшпорт (Лайпциг) пише история в Шампионската лига. "Биковете" победиха с 2:1 Атлетико (Мадрид) в четвъртфинален мач в Шампионската лига на "Жозе Алваладе" в Лисабон.

Възпитаниците на Юлиан Нагелсман изиграха страхотен мач срещу далеч по-опитния си съперник и съвсем заслужено го победиха. Младият специалист определено надигра Чоло Симеоне. Головете за победителите вкараха Дани Олмо (50) и Тайлър Адамс (88). За Атлети се разписа Жоао Феликс в 71-ата минута от дузпа.

Така РБ (Лайпциг) ще спори за място на финал с ПСЖ.

РБ (Лайпциг) - Атлетико (Мадрид) 2:1, гол на Тайлър Адамс

Кой ще бъде съперникът на ПСЖ в Шампионската лига?

Първата възможност в мача бе за "биковете". В 4-ата минута Хименес не изчисти добре топката. Кълбото стигна до Халстенберг, който опита удар от воле, но над вратата.

В 10-ата минута Атлетико имаше голова възможност, когато Савич отправи удар с глава след центриране в наказателното поле. Гулаши се затрудни с удара на черногореца, но все пак улови.

Снимка 492161

Три минути по-късно Ренан Лоди намери Караско отляво. Белгиецът потърси близкия ъгъл на вратата на Лайпциг, но вратарят изби в корнер.

Атлетико имаше претенции за дузпа за нарушение на Гулаши срещу Саул Нигес, но играта продължи. Ситуацията беше разгледана с ВАР, но решението бе, че няма основание за наказателен удар.

Снимка 492162

В следващите минути инциативата бе за "дюшекчиите", но положения пред вратата на РазенБалшпорт липсваха.

До края най-интересната ситуация беше пред вратата на Атлетико, когато след ъглов удар Упамекано отправи топката с глава в очертанията й, но тя попадна право в ръцете на Облак.

Снимка 492166

Втората част започна с натиск на Лайпциг, който даде резултат в 50-ата минута. Тогава германският тим изгради многоходова атака. Топката стигна до Забитцер отдясно, който центрира в наказателното поле. Дани Олмо потърси далечния ъгъл с глава и откри резултата.

В 57-ата минута Упамекано реши да стреля от далечна дистанция, но не затрудни Облак. Минута по-късно в игра се появи Жоао Феликс. Португалецът раздвижи играта на "дюшекчиите".

Снимка 492167

Така се стигна до 71-ата минута, когато 20-годишният нападател направи двойно с Диего Коща и нахлу в наказателното поле, където бе фаулиран от Халстенберг. Главният рефер без колебания посочи бялата точка. Жоао Феликс застана зад топката и прати неспасяемо топката в долния ляв ъгъл.

Двубоят отиваше към продължения, когато в 88-ата минута Лайпциг организира отлична контраатака. Анхелиньо подаде към Поулсен, който потърси Тайлър Адамс пред наказателното поле. Американският халф нанесе силен удар, който рикошира в Савич и влезе във вратата за 2:1.