90+9′
Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители:
90+9′

Край на мача.

РБ (Лайпциг) победи Атлетико (Мадрид) с 2:1 и е на полуфинал в Шампионската лига

РБ (Лайпциг) матира Атлетико и е на полуфинал в Шампионската лига

Нагелсман изнесе лекция на Чоло Симеоне

90+4′

Жълт картон за Хименес.

89′

Забитцер е заменен от Мукиеле.

88′

ГОООЛ ЗА ЛАЙПЦИГ!!! Анхелиньо проби отляво и намери Поулсен. Датчанинът потърси Тайлър Адамс пред наказателното поле. Американецът нанесе силен удар, който се отклони в Савич и влезе във вратата за 2:1.

87′

Жълт картон за Айдара.

83′

Олмо е заменен от Шик.

83′

Айдара влиза на мястото на Нкунку.

Снимка 492168

82′

Жълт картон за Кампл.

72′

Адамс заменя Лаймер.

Снимка 492167

72′

Мората влиза на мястото на Диего Коща.

71′

ГОООЛ ЗА АТЛЕТИКО!!! Жоао Феликс се разписа от дузпа! Атлети организираха отлична атака. Жоао Феликс и Диего Коща направиха двойно, след което португалецът нахлу в наказателното поле, където бе фаулиран от Халстенберг. Главният рефер посочи бялата точка, а Жоао Феликс реализира за 1:1.

69′

Жълт картон за Клостерман.

61′

Жълт картон за Лоди.

58′

Ерера е заменен от Жоао Феликс.

57′

Облак лови удар от далечна дистанция на Упамекано.

50′

ГООООЛ ЗА ЛАЙПЦИГ!!! Кампл намери Забитцер отдясно. Австриецът центрира в наказателното поле, където Олмо с глава прати топката във вратата.

Снимка 492166

45′

Начало на втората част.

45+4′

Край на първата част.

45+3′

Лоди центрира в наказателното поле, където Савич нанесе удар с глава, който бе без крйано неточен.

45+2′

Упамекано засече центриране от корнер и нанесе удар с глава, който Облак улови. След това стана ясно, че е имало нарушение на френския защитник в атака.

38′

Инициативата е в Атлетико през последните минути, но интересни ситуации липсват.

15′

Реферите в стаята с ВАР разгледаха ситуация, при която Ферейра Караско падна в наказателното поле. Дузпа не бе отсъдена.

Снимка 492162

13′

Лоди проби отляво и подаде към Ферейра Караско. Белгиецът потърси близкия ъгъл, но Гулаши изби в корнер. След неговото изпълнение Хименес стреля с глава.

9′

Лоди центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, където Савич нанесе удар с глава. Вратарят Гулаши бе затруднен, но в крайна сметка улови топката.

4′

ПРОПУСК НА ЛАЙПЦИГ! Хименес не успя да изчисти добре топката след центриране от корнер. Кълбото стигна до Халстенберг, койт от няколко метра стреля над вратата.

Снимка 492161

1′

47. Вос 20. Витоло

Отборите на РБ Лайпциг и Атлетико (Мадрид) се изправят във вълнуващ четвъртфинал от програмата на шампионската лига. Мачът ще се проведе на директна елиминация, като арена на сблъсъка е стадион "Жозе Алваладе" в Лисабон.

От УЕФА решиха съдбата на срещата Атлетико (Мадрид) - РБ Лайпциг

Заключителните етапи на Шампионската лига се играят в един мач в Лисабон

Атлетико Мадрид на хартия е фаворит. "Дюшекчиите" отстраниха носителя на трофея Ливърпул на 1/8-финалите и показаха, че ще бъдат сериозен фактор в турнира, като дори се целят и в титлата. Жребият също бе благосклонен като ги размина с големите фаворити, но РБ Лайпциг въобще не е за подценяване.

Германците демонстрират доста стабилна игра в турнира, като първо спечелиха своята група "G", а след това отстраниха без много усилия миналогодишния финалист Тотнъм. Юлиан Нагелсман разполага с добре сработен състав и ще направи всичко по силите си да обърка сметките на своя съперник.

Хамес може да се озове в Атлетико (Мадрид)

Колумбиецът няма бъдеще в Реал

"Дюшекчиите" са в страхотна серия от 18 мача без загуба. Мадридчани никога досега не са отпадали на директни елиминации от германци в Шампионската лига. Те все пак имат един провал в ерата на КЕШ, когато губят от Байерн (Мюнхен) на финала през 1974 година.

ПСЖ победи Аталанта с 2:1 и е полуфиналист в Шампионската лига

Неочакван герой остави мечтата на ПСЖ жива! Парижани с шеметен обрат срещу Аталанта

"Принцовете" обърнаха "бергамаските" в продълженията

Големият проблем за Атлети е свързан с болните от коронавирус Анхел Кореа и Симе Вършалко, които остават под карантина. Под въпрос до последно ще бъде Томас Партей. Любопитното за испанците е, че имащият три гола в турнира Алваро Мората, е реализирал всички свои попадения след 75-ата минута.

Големият отсъстващ за РБ Лайпциг ще бъде звездата на клуба Тимо Вернер, който бе продаден на Челси. Марсел Халстенберг пък имаше проблем в гърба в последните дни, но вече е по-добре и ще бъде на разположение на Нагелсман.

Александър Чеферин ще си направи тест за коронавирус

Това ще се случи преди да връчи трофеите от двете най-престижни клубни надпревари на УЕФА

Главен съдия на срещата е Жимон Марчиняк от Полша, с помощници Павел Соколнички и Томаш Листикиевич. Със системата ВАР ще се занимава Павел Гил. Четвърти рефер е Тасос Сидиропулос.