ПСЖ разби Реал (Мадрид) с 3:0 в един от най-интересните мачове от днешната програма на Шампионската лига. Анхел ди Мария (14,33) вкара два гола на "Парк де Пренс", а едно попадение добави Тома Мюние (91).

Парижани буквално премазаха своя съперник, който игра слабо както във фаза защита, така и в атака. Възпитаниците на Зинедин Зидан не успяха да затруднят Кейлор Навас нито един път, въпреки че два техни гола бяха справедливо отменени.

ПСЖ - Реал (Мадрид) 3:0

ПСЖ - Реал 3:0, Мюние прави резултата класически

Сблъсъкът започва в 22:00 часа

Срещата започна предимно с игра в центъра, за да се стигне до 14-ата минута, когато домакините поведоха. Хуан Бернат проби отляво и намери Анхел ди Мария в наказателното поле. Аржентинецът стреля силно в близкия ъгъл за 1:0.

Последваха неточно удари на Хамес, Бензема и Азар. В 32-ата минута гостите получиха възможност да изпълнят пряк свободен удар на 23 метра от вратата на Навас. Зад топката застана Гарет Бейл, който стреля над вратата.

Снимка 443474

Източник: uefa.com

Минута по-късно парижани вкараха втори гол. Идриса Гей се пребори за една топка и подаде към Ди Мария. Офанзивният футболист стреля силно в десния ъгъл за 2:0.

Секунди по-късно Бейл вкара фамозен гол, който бе отменен след консултация с ВАР. Уелсецът стреля от воле във вратата, но си бе послужил с ръка при овладяването на топката.

Снимка 443477

Източник: Twitter

В добавеното време на първата част Бейл стреля опасно покрай вратата.

Брюж и Галатасарай не успяха да намерят път към гола

Срещата завърши без победител

В началните минути на втората част липсваха положения пред двете врати. Едва в 60-ата се стигна до такава, когато Ди Мария се опита да оформи своя хеттрик, но прехвърлящият му удар се озова над вратата.

Две минути по-късно ПСЖ организира отлична атака отляво, която завърши с опасен удар на Сарабия от близка дистанция.

Снимка 443476

В 77-ата минута гол на Карим Бензема бе отменен заради засада. Французинът бе в чиста позиция, но главният рефер прецени, че Йович е бил в активна позиция при удара на нападателя.

Пет минути преди края на редовното време резервата Чупо-Мотинг получи топката пред наказателното поле и опита веднага да стреля, но прати топката над вратата.

Снимка 443470

В добавеното време Тома Мюние оформи крайното 3:0. Белгийският защитник и Хуан Бернат се подиграха с отбраната на гостите. Мюние отне топката, намери Бернат, който вместо да стреля му върна и той прати топката във вратата.