Пари Сен Жермен игра за своята чест и феновете си, след като не помогна на Галатасарай, в борбата на турците за финиширането им на третото място в група "А". Селекцията на Томас Тухел бе повече от безпощадна срещу "чим-бом" и ги разби с 5:0. По този начин първенецът на Турция приключи участието си в европейските клубни турнири въобще, докато ПСЖ вече очаква да научи името на съперника си в осминафиналната фаза на Шампионската лига.

Олимпиакос победи Цървена звезда с 1:0 в Шампионската лига

Олимпиакос си осигури по драматичен начин продължаването в Лига Европа

Разочароването е за Цървена звезда

"Принцовете" си бяха подсигурили успеха още до почивката, когато резултатът беше 2:0. Началото на всичко положи Мауро Икарди в 32-ата минута. Неймар пусна отличен извеждащ пас за Мбапе, който не се полакоми и пусна за непокрития си аржентински колега, реализирал на празна врата.

Още в следващата атака Пабло Сарабия затвърди добрата си моментна форма с гол, в който отново основна роля имаше Неймар.

И за бразилската звезда дойде време да се разпише малко след почивката. Ней демонстрира отлична комуникация с Мбапе и след техничен пас на младия французин към него, той матира Муслера с красив диагонален изстрел.

Напълно заслужено и Мбапе попадна сред прегръдките на своите колеги, след като се разписа в 63-ата.

Крайното 5:0 пък бе оформено от появилия се като резерва Единсон Кавани. Дори и спряган за продажба през зимата, уругваецът реализира попадение, след като в 84-ата минута беше точен от дузпа.

Байерн (Мюнхен) победи Тотнъм с 3:1 в Шампионската лига

Байерн завърши груповата фаза с перфектен точков актив, баварците отново вкараха доста голове на Тотнъм

Германският колос победи селекцията на Жозе Моуриньо с 3:1

ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН - ГАЛАТАСАРАЙ 5:0

1:0 Икарди (32"), 2:0 Сарабия (35"), 3:0 Неймар (46"), 4:0 Мбапер (63"), 5:0 Кавани (84")