ПСЖ записа първа победа в новия сезон на Шампионска лига. Парижани се наложиха у дома с 2:0 над Манчестър Сити в едно от дербитата на 2-ия кръг на турнира.

Най-паметният момент от днешния мач стана дебютният гол на суперзвездата Лионел Меси с екипа на новия си отбор. Аржентинецът се разписа в 74-ата минута, а в 8-ата Идриса Гей откри.

Снимка 548226

"Гражданите" опитаха да отговорят, но единствената опасност, която създадоха беше през първото полувреме, когато нацелиха последователно две греди. В първите мачове, Манчестър Сити победи РБ Лайпциг с 6:3. ПСЖ нарави 1:1 срещу Брюж.

Срещата започна ударно за парижани.

ПСЖ - Манчестър Сити, Лионел Меси вкара първия си гол за парижани!

Лионел Меси е титуляр

В 8-ата минута, домакините повеждоха в резултата от първия си удар към вратата. След чудесна атака на парижани, Мбапе достигна до страничната линия в наказателното поле вдясно и намери Неймар пред вратата, който подаде към добре позиционирания Идриса Гей. 32-годишният халф отправи мощен изстрел, а Марез не успя да се намеси, за да спре удара на Гей в горния десен ъгъл на вратата, за да стане резултатът 1:0.

Снимка 548237

В 26-ата минута по чудо Манчестър Сити не изравни след като Де Бройне центрира в наказателното поле, Стърлинг засече с глава, но топката нацели напречната греда, върна се в Бернардо Силва, но и той не сполучи с чудесния си шанс, също нацелвайки гредата.

През втората част Манчестър Сити така и не създаде чисто голово положение.

Снимка 548227

В 74-ата минута, това сториха домакините. Лионел Меси подхвана атака, подаде към Неймар, който му върна и супер звездата намери пространство на границата на наказателното поле и отбеляза красив гол, шутирайки в горния десен ъгъл за 2:0.