Лудогорец записа поредната незабравима вечер в историята си. „Орлите” записаха равенство при гостуването си на чешкия първенец Виктория (Пилзен), но въпреки това се класираха в групите на Шампионската лига.

Мачът-реванш от плейофната фаза за влизане в групата на Шампионска лига завърши при резултат 2:2, който след 2:0 за "зелените" в първия двубой бе напълно достатъчен за тях, за да сбъднат те мечтата си и да се класират за втори път сред най-големите в Лигата.

Важния гол за разградчани отбеляза Върджил Мисиджан, разписал се още през първото полувреме от срещата. Крайното 2:2 пък оформи Кешеру, в последните секунди от продължението на мача.

Дюриш и Матею бяха точни в полза на домакините.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена в Пилзен:

НА ЖИВО: Виктория (Пилзен) - Лудогорец

"Орлите" са на крачка от групите

Селекцията на Георги Дерменджиев имаше чист аванс от 2 гола след мач номер 1 от сблъсъка и всичко водеше към нов техен пробив в „лигата на богатите”.

Очакванията обаче за тежки 90 минути в Пилзен, в които Съни Дяков и компания трябваше да демонстрират своята голяма класа и сериозен европейски опит, се оправдаха.

Крайните бранители пред Владислав Стоянов бяха Йордан Минев и Натанаел Пимиента, а капитанът Светослав Дяков и Лукас Саша влязоха в ролята на вътрешни полузащитници.

На върха на атаката действаше намиращият се във великолепна форма Джонатан Кафу, а зад него играеше триото Вандерсон, Марселиньо и Мисиджан.

Напрежението в редиците на Виктория бе сериозно. Натискът върху наставника Роман Пиварник се засили още повече след домакинското поражение от Злин в първенството на Чехия. В този двубой не играха доста от титулярите, за да бъдат максимално свежи за битката с Лудогорец.

Те демонстрираха тази си свежест още в началото на двубоя с "орлите" и преди да са изтекли и 10 минути от мача вече водеха в резултата.

В 7-ата минута центриране от поредния ъглов удар в полза на домакините намери Дюриш, който преодоля състезателя пред себе си и стреля силно във вратата на Стоянов, пращайки топката в мрежата за 1:0.

Последваха нови силни изяви на футболистите на чешкия състав, но малко по малко Лудогорец изравни играта.

В 17-ата минута Мисиджан получи топката току пред наказателното поле на съперника и стреля между краката на вратаря за 1:1.

Този гол на практика унищожи надеждите на домакините и сведе до минимум шансовете им за класиране в следващата фаза от надпреварата, тъй като на състава бяха нужни цели 3 гола.

До почивката нови попадения не бяха отбелязани, като основната заслуга за това беше на Владислав Стоянов, който на два пъти спаси отбора си от нова доза неприятни емоции.

След паузата Виктория хвърли всички усилия в предни позиции, като почти пренебрегна линията на защитата си.

В 64-ата минута включилият се в предни позиции Матею принуди Владислав Стоянов за втори път да вади топката от мрежата си, пронизвайки го за 2:1.

Крайното 2:2 оформи влезлият като резерва Кешеру, в 5-ата минута от даденото продължение.

Дъжд от атаки за домакините, но и безгрешни действия на гостите в защита белязаха края на мача и дадоха начало на празненствата в Разград - Лудогорец е в групите на Шампионската лига!