90′
Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 55335
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Тотнъм спечели първото място в група "Н" след успех над Борусия (Дортмунд) с 2:1

Тотнъм се възползва от безобразната отбрана на Дортмунд и се бетонира на първото място в група "H"

Пълен обрат беляза срещата на "Сигнал Идуна Парк"

89′

Жълт картон за Джереми Толиян.

88′

Лошите новини за треньорския щаб на Борусия пък се увеличиха с още една, след като малко преди последния съдийски сигнал, тежък удар в главата получи Роман Бюрки. Вратарят се наложи да бъде изнесен на носилка, а неговото място беше заето от ветерана Роман Вайденфелер.

86′

Фернандо Йоренте ще поиграе няколко минути за сметка на Хари Кейн.

85′

Муса Сисоко ще замени в оставащите минути Кристиан Ериксен.

80′

Първа промяна и в лагера на Тотнъм. Деле Али отстъпва мястото си на Муса Дембеле.

Снимка 324879

78′

Промяна в отбраната на Борусия (Дортмунд). Загаду излиза, а на негово място ще видим Топрак.

75′

ГОООЛ ЗА ТОТНЪМ!! 1:2!! СОН! Тотнъм обаче не се отказа от търсенето на втори гол и така пълният обрат в Дортмунд стана реалност 15 минути преди края. Загаду и Марк Бартра се провалиха тотално в опита си да спрат Деле Али по крилото. Последва навлизане на английския национал в наказателното поле на "жълто-черните" и пас към непокрития малко зад дузпата Сон. Кореецът пък не пропусна да накаже любимата си жертва и с техничен изстрел в горния ляв ъгъл направи 1:2!

65′

Гонзало Кастро ще замени неубедителния до този момент Шинджи Кагава.

63′

Силен изстрел от средна дистанция на Джереми Толиян, който обаче не притесни особено вратаря на Тотнъм.

61′

КАКВА ГРЕШКА НА БАРТРА! Поредният получен гол сякаш наля олово в краката на домакините, които в 61-ата минута бяха близо до това да инкасират ново попадение в мрежата си. Марк Бартра се справи с напечена ситуация, но след това "подари" коженото кълбо на Деле Али, опитал веднага да изведе зад отбраната Сон. Роман Бюрки обаче се намеси решително и пресече въпросната опасност.

Снимка 324869

50′

Жълт картон за капитана на Борусия - Марсел Шмелцер, който влезе грубо в краката на съперник.

48′

ГООООЛ ЗА ТОТНЪМ!! 1:1!! ХАРИ КЕЙН!! Подновяването на играта донесе много радост за гостите от Тотнъм. Още в 48-ата минута, Хари Кейн наказа безобразната отбрана на вестфалци. Всичко започна от един спорен пас на Ярмоленко към Толиян. Младокът не успя да се пребори за топката и така неволно даде начало на бърза контра за съперника. Деле Али продължи към Кейн, който стреля между краката на Загаду и наглед изключително лежерно съумя да направи 1:1.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 324871

45′

ПОЧИВКА!

38′

СТРАХОТНА ИЗЯВА НА БЮРКИ! Уникалните намеси на швейцарския национал обаче не спряха до тук. Още при създалия се от предходната ситуация корнер, той трябваше да се разтегне максимално, за да спаси наглед невъзможен изстрел с глава на Ерик Дайър.

Снимка 290651

37′

ЕРИКСЕН! Отговорът на Тотнъм не закъсня, като малко след инкасираното попадение, Кристиан Ериксен бързо можеше да възстанови паритета. Дани Роуз проби по крилото, след което пусна към връхлитащия в наказателното поле датски национал. Миг по-късно футболистът с №23 отправи изстрел, който обаче бе спасен блестящо от Бюрки.

31′

ГООООЛ ЗА БОРУСИЯ!! ОБАМЕЯНГ!! Логичното все пак се случи и в 31-ата минута Дортмунд се поздрави с попадение. В епицентъра на всичко отново бе Андрий Ярмоленко, който с пета чукна за дебнещия Обамеянг. Този път габонецът бе безпощаден и с майсторско изпълнение реализира своя 16 гол от началото на сезона. Въпреки него обаче, ексцентричният нападател не празнува по познатия си начин, което само засили спекулациите за сериозен скандал между него и ръководството на Борусия.

25′

Интересните моменти пред вратата на Тотнъм обаче тепърва започваха. В 25-ата минута нисичкият Рафаел Герейро игра с глава на първа греда, опитвайки да отклони за непокрития си колега Вайгъл. Планът на европейския шампион с Португалия обаче бе осуетен от отличното позициониране на Дейвисон Санчес.

Снимка 324865
18′

ОБАМЕЯНГ!! Борусия можеше да зарадва хилядите по трибуните на "Сигнал-Идуна Парк" с гол в 18-ата минута. Андрий Ярмоленко демонстрира великолепен поглед върху играта и с елегантно копване намери вклинилия се между Роуз и Санчес - Пиер-Емерик Обамеянг. Габонецът остана очи в очи срещу Юго Лорис, но изстрелът му по земя премина на сантиметри от страничната греда.

12′

Ярмоленко! "Жълто-черните" напомниха за амбициите си в тази среща едва в 12-ата минута. Андрий Ярмоленко получи подаване на границата на наказателното поле. Последва елегантен негов финт и светкавичен изстрел към вратата. Юго Лорис обаче следеше ситуацията и спаси сравнително слабия удар.

Снимка 324864

11′

Тотнъм умело успя да притъпи очаквания домакински натиск от страна на Борусия (Дортмунд).

3′

Двубоят започна със силно начало от страна на английските гости. Подобно на всички останали тимове, които напоследък победиха Борусия, Тотнъм стартира с дълги пасове зад гърба на отбраната. По този начин топката хитро бе подадена към корееца в Сон още в 3-ата минута. Последва каскада от негови финтове, но в крайна сметка ударът му срещна крака на притичалия Загаду.

2′

Трите точки са от витално значение за домакините, тъй като сам те ще ги оставят в играта за класиране в следващата фаза на надпреварата. Дори и при този вариант шансовете на "жълто-черните" остават илюзорни, тъй като Реал (Мадрид) трябва да се провали тази вечер срещу АПОЕЛ (Никозия).

Снимка 324866
2′

Срещата за гостите пропускат контузените Тоби Алдервайрелд и Виктор Уаняма. До този момент Тотнъм не познава вкуса на загубата в ШЛ, имайки актив от 3 победи и 1 равенство.

Снимка 324867
2′

Домакините се намират в ужасяваща криза, която рефлектира фатално върху класирането им както в Бундеслигата, така и в Шампионска лига. Селекцията на Петер Бош спечели едва един от последните си 8 мача във всички турнири.

2′

1′