Португалският шампион Порто спечели гостуването си на Олимпик Марсилия с 2:0 почти си осигури участието на осминафинал в Шампионската лига. Френският тим отпадна от надпреварата, но все още има шанс за Лига Европа.

Заиди Сануси вкара първия гол в 39-ата минута. Това стана след добавка, след като първия му удар беше спасен блестящо от вратаря Стив Манданда.

В 67-ата минута Марко Груйчич от Порто получи втори жълт картон за спъване отзад на Дарио Бенедето.

Домакините играха с човек повече само три минути. Леонардо Балерди направи дузпа, след като дръпна за фланеката Муса Марега и последва съдбата на Груйчич.

Сержио Оливейра вкара наказателния удар и оформи крайния резултат - 0:2.

Така Манчестър Сити е на първо място в грипа "C" с 12 точки.

Порто е с 9 точки и само чудо може да лиши тима от осминафинал. Олимпиакос има 3 точки, а Олимпик засега е "капо". Порто има победа срещу Олимпиакос в прекия двубой с 2:0.

Двата отбора ще играят един срещу друг на 9 декември в Пирея. Преди това гърците трябва да бият Марсилия като гости, а Порто да загуби у дома от Манчестър Сити. Ако това се случи гръцкият шампион ще гони победа с 3 гола.