Манчестър Сити си осигури първото място в група "С" на Шампионската лига. Това бе официално потвърдено тази вечер, когато "гражданите" направиха 0:0 при визитата си на Порто. Двата тима са тотални доминанти и още преди днешния кръг се знаеше, че ще продължат участието си в елиминациите.

Двубоят на "До Драгао" предложи доста интересни моменти. Първият от тях беше факт още в 16-ата минута, когато Отавио поиска дузпа в полза на домакините, но претенциите му не бяха уважени от главния съдия.

Възелът в група "Б" съвсем се заплете, Интер победи Борусия (Мьонхенгладбах)

Всичките четири отбора с шанс да продължат напред

Подобна беше ситуацията и при "гражданите", които в 38-ата също останаха с празни ръце при желанията си да получат 11-метров наказателен удар.

В 69-ата минута аржентинският страж на домакините Агустин Маркезин сътвори изключително спасяване, след като спаси удар от близка дистанция на Феран Торес от редиците на Сити. Малко след това стражът на Порто отчая с фамозна намеса и Бернардо Силва.

Атлетико (Мадрид) и Байерн (Мюнхен) завършиха 1:1 в Шампионската лига

Експериментален Байерн обърка плановете на Атлетико (Мадрид)

Чоло и компания стигнаха само до 1:1 срещу резервите на европейския клубен шампион

Осем минути преди края Манчестър Сити можеше да измъкне победата с гол на Жезус, който обаче бе отменен след намесата на ВАР и наличието на засада. Така Пеп Гуардиола, за първи път от пет години, записва резултат 0:0 в своя мениджърски актив.

В другата среща от група "С", Олимпик Марсилия взе домакинството си на Олимпиакос с 2:1. Френският гранд осъществи пълен обрат, след като на почивката губеше с 0:1 след гол на Камара. Две попадения от дузпи на Пайет след паузата обаче дариха ОМ с важния триумф, запазил надеждите им за класиране в Лига Европа чрез третото място.