Отборът на Порто постигна важна победа с 2:1 като гост над тима на Фенербахче в среща от група "G" на Шампионската лига. Успехът донесе на португалците актив от 9 точки и класиране за следващата фаза на турнира. Лисандро Лопес отбеляза и двете попадения за Порто. "Драконите" взеха своето от турския гранд още преди почивката. Казъм Казъм отсрами домакините на стадион „Шюкрю Сарачоглу", но голът му се оказа недостатъчен.

След пропуски на Карлуш, Алекс и Дейвид, португалците логично отвърнаха на удара и въпреки агресивността на домакините, първи стигнаха до откриване на резултата. В 19-ата минута Бруно Алвеш центрира от дясно, вратарят на турците Волкан Демирел се сблъска с играч на Порто и топката попадна у Лисандро, който я вкара в мрежата с ефектен удар. Малко след това Еду пропусна да изравни. Десет минути след първото попадение Лисандро вкара и втори гол. Той овладя топката след тъч на Фусиле и отблизо направи 2:0.

През втората част Гьокхан пропусна да изравни, а малко след него Лисандро Лопес опита да вкара трети гол но Волкан спаси. В 66-ата минута Казъм Казъм успя да се разпише и върна надеждите на истанбулския тим. Младият нападател стреля силно от границата на наказателното поле, топката рикошира в защитник на Порто и прехвърли вратаря Хелтон. До края на срещата домакините не съумяха да стигнат до обрат и резултатът остана непроменен.

Фенербахче - Порто 1:2 (0:2)

0:1 Лисандро (19 мин)
0:2 Лисандро (28)
1:2 Казъм Казъм (63)