Порто победи Локомотив (Москва) с 3:1 като гост в един доста интересен откъм събития и развитие мач. Португалците оглавиха група "D", а след първите 3 кръга тимът е със 7 точки.

В 10-ата минута обаче картината за тях не изглеждаще никак добра, тъй като руснаците получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Мануел Фернандес, който обаче не успя да се разпише от наказателния удар.

Пропускът явно повлия на домакините, които в 26-ата минута вече изоставаха в резултата!

За разлика от колегата си в Локомотив Марега нямаше проблем да вкара дузпа и даде преднина на Порто за 1:0!

Положението за играчите на Локомотив стана още по-сложно след второ попадение, дело на Ектор Ерера в 35-ата минута. 3 по-късно обаче Миранчук върна интригата и при 1:2 двата отбора се оттеглиха на почивка.

Корона обаче нанесе нов удар срещу "железничарите" с гол за 3:1 малко началото на второто полувреме. В 76-ата минута окончателно стана ясно, че Порто ще спечели, тъй като Кверквелия получи червен картон.