Париж Сен Жермен постигна класическа победа над Базел с 3:0 и заедно с Арсенал е почти сигурен участник в осминафиналите на Шампионската лига. Французите проспаха първите 40 минути от мача, но два гола - един в края на първото полувреме и един в началото на второто приключиха със съпротивата на швейцарците. Кавани вкара трети гол от дузпа дълбоко в добавеното.

Футболистите на Базел удариха три греди. Първите две при резултата 0:0, играха отлично тактически, но бяха пречупени.

Срещата може да бъде разделена на две части. До 40-ата минута и след това.

В първата част играчите на Париж Сен Жермен владееха топката, но не можаха да създадат нито едно голово положение.

Снимка 258600

За разлика от тях гостите бяха отлично организирани, правеха опасни контраатаки и можеха да поведат с повече от един гол разлика. Тяхното превъзходство беше очевидно в играта с глава.

Още в 5-ата минута Бярнасон нацели гредата. В 12-ата минута Ареола спаси два пъти чист гол. В 37-ата минута беше ред на Думбия да нацели гредата.

И когато почивката се задаваше при нулево равенство топката стигна до Ди Мария и той отблизо откри. Имаше центриране отляво, което не бе изчистено както трябва.

Второто полувреме започна с по-спокойна игра от страна на домакините. Базел се опита да тръгне напред, но повече не бяха създадени добри положения за гол.

В 62-ата минута Лукаж Моура вкара гол подобен на първия. Топката беше лошо изчистена и той от дузпата вкара за 2:0.

Снимка 258601

Тук мачът приключи. Швейцарците вдигнаха белия байрак. В последните минути третият гол висеше на косъм.

Дълбоко в добавеното време Кавани намери начин да падне в полето и след това със всичка сила вкара дузпата, оформяйки класическото 3:0.

С този резултат, и с другия на Арсенал срещу Лудогорец, се оправдаха прогнозите, че в тази група има два отбора, които са по-силни. Така Арсенал и Париж Сен Жермен ще определят победителя, а Лудогорец и Базел третото място. Засега Арсенал и Лудогорец имат малко предимство.