Пари Сен Жермен спечели домакинството си на Лайпциг в четвърти двубой и за двата тима от груповата фаза на Шампионска лига сезон 2020/21.

Сблъсъкът между двата отбора на "Парк де Пренс" приключи при резултат 1:0.

Единственото попадение реализира Неймар, разписал се от дузпа през първото полувреме.

Снимка 506757

Източник: UEFA.com

Парижани играха финал в надпреварата през миналия сезон в Лигата на шампионите, но сега положението пред тима е различно. Преди началото днес момчетата на Томас Тухел бяха на 3-то място с актив от три точки след три изиграни мача и голова разлика 4:4.

За щастие на Томас Тухел, тази вечер активът на тима беше увеличен.

Разен Балшпорт (Лайпциг) се намира в добра форма. "Червените бикове" заемат 4-то място в Бундеслигата като са съвсем близо до лидерите, а в Шампионска лига полагат оптимални усилия.

Лайпциг успя да вземе предишния сблъсък между двата тима с 2:1, след като изоставаше с 0:1. Този път късметът не беше на тяхна страна.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Пари Сен Жермен - РБ (Лайпциг) 1:0, гол на Неймар от дузпа

Първото полувреме предложи очакваната динамика в играта на двата тима, като домакините бяха по-активният състав на терена.

Парижани се опитваха да диктуват темпото и да налагат превъзходството си чрез по-сериозно притежание на топката и епизодични пробиви на Ди Мария по фланга.

Още в началото се оформиха няколко интересни сблъсъка, като бе любопитно да се види как зорко охраняваните Неймар и Мбапе ще успеят да се справят със съперниковите защитници.

В 10-ата минута поредният пробив на скорост на Ди Мария бе прекъснат с нарушение от Забицер и реферът посочи бялата точка.

Зад топката застана Неймар, който вкара за 1:0, давайки по-скоро заслужено предимство на тима си в двубоя.

Снимка 506753

Това бе 15-ата вкарана дузпа в редовното време от бразилската звезда с екипа на парижани. Той е пропуснал само една, до момента.

Ди Мария изглеждаше пределно настоятелен в опитите си да стигне до реализиране на гол за ПСЖ. На два пъти той напредва бързо в полето на съперника и стреля, но нямаше късмета да се разпише. В една от ситуациите в близост до наказателното поле на Лайпциг той шутира и от свободен удар, но отново - без ефект.

Снимка 506756

Гостите опитаха да стигнат до нещо повече с удари на Поулсен и Паредес, но така и не съумяха да застрашат сериозно Навас, на когото се наложи да се намесва решително само в два отделни случая.

Нагелсман опита да осъществи множество ключови промени в състава си през вторите 45 минути.

Той подсили сериозно нападението си, както и средната част от терена.

Снимка 506752

В същото време Тухел замени може би най-полезния си футболист днес Анхел Ди Мария, което незабавно даде негативен ефект върху представянето на състава му.

Парижани играеха прекалено предпазливо и на няколко пъти едва не си изпатиха от тези свои действия.

Неймар и Мбапе оставаха на терена, като така и не бяха заменяни дълго време, но за сметка на това до тях не достигаха много подавания, каквато беше ситуацията през първата част от сблъсъка.

Снимка 506768

Мбапе беше и най-често фаулираният футболист, което му попречи да покаже максимума от своите възможности.

Снимка 506755

Така или иначе успехът бе напълно достатъчен за тима, за да завърже сериозно интригата в групата и да я остави налична до последните мачове от тази фаза на надпреварата.