Пари Сен Жермен постигна първата си победа в груповата фаза на ШЛ през този сезон. Седмица след загубата от Манчестър Юнайтед, тази вечер "принцовете" очаквано взеха визитата си на Истанбул Башакшехир с 2:0. И двата гола за французите бяха дело на Мойс Кийн през второто полувреме.

Башакшехир пробва да респектира съперника си с опасна атака в 16-ата минута. Енцо Кривели продължи отлично за Един Висча. Босненецът стреля от границата на наказателното поле, но не намери мечтаната цел.

Снимка 502836

Източник: EPA/БГНЕС

Шампионът на Турция продължи да създава по-сериозните положения и само добрата намеса на Кейлор Навас попречи на Рафаел да отбележи за домакините.

ПСЖ създаде първата си запомняща се атака чак в началото на втората част. Килиан Мбапе и Пабло Сарабия рязко увеличиха скоростта на своята комбинация и испанецът беше задължен да отбележи, но така и не намери мрежата на Гюнок.

Челси спечели гостуването си на ФК Краснодар с 4:0

Челси громи в Русия пред погледа на Абрамович

Лондончани разбиха ФК Краснодар с 4:0

Финалистите от миналогодишното издание на ШЛ откриха резултата в 64-ата минута. Мойс Кийн бе оставен непокрит при центриране от корнер на Мбапе и с лекота реализира в турската врата.

Отличната вечер за нападателя продължи и той отбеляза второто си попадение в турската столица 11 минути преди края. Бившият играч на Евертън и Ювентус пое топката с гръб към вратата, последва елегантно негово обръщане и силен шут, който мина под плонжа на Гюнок.

Снимка 502835

В следващия кръг "принцовете" гостуват на РБ Лайпциг. Башакшехир приема на свой терен друг гранд - Манчестър Юнайтед.

ИСТАНБУЛ БАШАКШЕХИР - ПСЖ 0:2

0:1 Кийн (64"), 0:2 Кийн (79")