Наполи постигна важна победа с 3:2 като гост на Залцбург в мач от група "Е" на Шампионската лига. С успеха "южняците" остават на лидерската позиция със 7 точки, докато "биковете" са трети с три пункта.

Дрис Мертенс вкара два гола за италианския тим, а един добави Лоренцо Инсинье. За домакините на два пъти точен бе Ерлинг Халанд.

Наполи поведе в 17-ата минута. Тогава Кайехон намери Мертенс в наказателното поле. Белгийският нападател стреля силно от малък ъгък и с помощта на горната греда прати топката във вратата.

В 40-ата минута Залцбург изравни. Минамино проби отляво и бе фаулиран в наказателното поле от Малкюи. Главният рефер посочи бялата точка, а Халанд изравни.

В 64-ата минута гостите оново излязоха напред в резултата. Малкюи проби отдясно и намери Мертенс в наказателното поле. Белгиецът отново нанесе силен удар, който бе неспасяем за вратаря на австрийския тим.

В 72-ата минута Златко Юнузович центрира в наказателното поле, където Халанд бе оставен сам и с глава изравни за 2:2.

Минута по-късно Инсинье се оказа на стрелкова позиция в наказателното поле и след рикошет прати топката във вратата за крайното 2:3.