Наполи победи Ливърпул с 2:0. Зрелищният и динамичен мач беше решен след две грешки на защитата на гостите. Първо Робертсън посегна и Кайехон беше фаулиран за дузпа. Дрис Меретнс с брутален удар от бялата точка откри в 82-а минута. В добавеното време Ван Дайк изведе Йоренте сам срещу вратаря и испанецът не сгреши з 2:0.

Наполи - Ливърпул, на живо

Наполи - Ливърпул 2:0, голове на Мертенс от дузпа и Йоренте

Двата отбора се срещнаха в груповата фаза и през миналия сезон

Мачът започна с много високо темпо. Гостите залагаха на постепенни атаки, докато домакините атакуваха по-директно и изглеждаха по-опасни. Те успяха да вкарат топката във вратата на Адриан, но Лозано се оказа в засада при удара си с глава.

Кулибали на няколко пъти се справи с бързите набези на Салах и Мане. От другата страна Алекзндър-Арнолд и Ван Дайк се намесиха няколко пъти решително.

Въпреки интересния футбол, първото полувреме завърши без гол.

Снимка 443258

След почивката темпото продължи да бъде високо. Адриан направи невероятно спасяване с ръка, след като Мертенс засече топката отблизо.

Гостите така и не можаха да направят връзката Мане - Салах при бързите си контри. Фирмино беше на ниво, но съотборниците му така и не можаха да намерят последното решаващо докосване.

Снимка 443257

Играчите на Наполи изглеждаха по-опасни, въпреки че на моменти се бяха дръпнали много назад. В 80-ата минута Робертсън тръгна глупаво да отнема топката от Кайехон в наказателното поле и испанецът се възползва от съприкосновението за дузпа. Дрис Мертенс стреля силно до гредата. Адриан успя да докосне топката, но нямаше как да спаси.

Гостите опитаха малко формално да върнат гола, но бяха наказани в добавеното време. Ван Дайк даде спорна топка между Робертсън и Адриан и Фернандо Йоренте находчиво удвои.

Резултатът засега не изглежда фатален за европейския шампион, но в другия мач от група "Е" Залцбург разгроми Генк с 6:2.