Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 32,321
90+5′

Наполи се възплзва от грешките на гостите и спечели заслужено.

90+2′

ГОООООЛ! Грешка в защитата на Ливърпул. Йоренте се възползва от извеждащ пас на Ван Дайк и пусна топката покрай безпомощния Адриан.

90′

Йоренте се размина пред голлинията с топката. Кайехон центрира отляво след бърза контра.

89′

Йоренте получи картон за груб фаул.

87′

Шакири смени боеца Хендерсън.

86′

Серия от центрания. Манолас можеше да си вкара автогол с глава. Фабиньо стреля с глава след корнера.

85′

Наполи се върна назад. Играчите на Ливърпул си подават много, но безпоасно.

82′

ГОООООЛ! Мертенс стреля брутално в левия ъгъл на Адриан. Вратарят стигна до топката, но тя беше много силна и влетя в мрежата.

81′

Чака се потвърждение от ВАР. Дузпата е потвърдена.

80′

Дузпа за Наполи. Кайехон падна след съприконовение с Робертсън.

79′

Мане за малко не засече центриране на Алекзандър-Арнолд отляво.

78′

Темпото продължава да е много високо. Гостите печелят повечето спорни топки, но играчите на Наполи са много стабилни отзад.

75′

Алан отстъпи мястото си на македонеца Елмас.

74′

Мане направи двойно с Фирмино, но ударът на сенегалеца беше слаб в ръцете на Мерет.

70′

Салах натисна Мерет и вратарят правилно изчисти в тъч.

69′

Пас на Фирмино към Вайналдум не мина. Кулибали го пресече.

69′

Залцбург води срещу Генк с 6:2.

68′

Йоренте влезе на мястото на Лозано.

67′

Зиелински смени Инсиние.

66′

Вайналдум смени висящия с картон Милнър.

65′

Мерет спаси с лявата ръка удар на Салах. Манолас подари топката на египтянина в опасна зона.

64′

Милнър е като стена пред удара на Мертенс.

62′

Кулибли с поредна отлична намеса при атака на Ливърпул. Наполи направи контра, но Лозано  не можа да отиграе топката отляво .

61′

Милнър получи картон след поредното си грубо влизане. Ливърпул беше в атака.

60′

Лозано се забави при бърза контра отдясно. Ван Дайк му отне топката.

57′

Робертсън получи първия картон за задържане в центъра на Кайехон.

56′

Милнър извърши дърводелски фаул, но беше пожален от Брих. Засега картони няма.

55′

Мане и Салах останаха двама на един при контра, но сенегалецът подаде лошо на египтянина.

54′

Инзиние беше изведен отляво; Топката се отклони в ръката на Алекзандър -Арнолд. ВАР не потвърди да има дузпа.

52′

Грешка в защитата на Ливърпул, но Ван Дайк пресече подаването в малкото поле на Лозано.

49′

Невроятно спасяване с ръка на Адриан в корнер. Мертенс засече топката с крак отблизо до лявата греда. Марио Руи центрира отляво, а Ван Дайк увисна под топката.

47′

Ирвинг Лозано получава лекарска помощ на терена за удар в седалищната част.

46′

В другия мач от групата Залцбург води на Генк с 5:1.

45′

Начало на второто време.

45′

Феликс Брих свири на секундата. Много динамика и скорост, но без голове.

Снимка 443260

44′

Бърза атака на Ливърпул отляво. Милнър беше изведен, но предпочете да подава и сгреши. Корнер за гостите. Фирмино стреля с глава след центриране на Милнър. Топката мина на сантиметри до гредата.

40′

Лозано за малко да засече прострелно подаване на Марио Руи отляво. Топка в ръцете на Адриан.

38′

Салах подаде на Фирмино пред наказателното поле, но бразилецът се замота и загуби топката.

37′

Плътен шут на Салах по земя. В аут до лявата греда.

35′

Анчелоти е бесен за обратен тъч пред него. Темпото продължава да е много високо.

32′

Арнолд извади топката преди Инсиние да се обърне. Домакините са много по-опасни.

29′

Адриан излезе стабилно при центриране отляво на Лозано. Бърза атака на Наполи.

28′

Мертенс на сантиметри не отне топката от Арнолд в наказателното поле, но извърши фаул.

25′

Матип извади топката с глава пред връхлитащия Лозано.

24′

Ван Дайк изчисти топката от краката на Мертенс в корнер.

22′

Милнър стреля високо в аут. Преди това удар на Салах беше блокиран и Мане подаде на Милнър.

20′

Хендерсон изведе Мане отляво. Сенегалецът стреля на скорост право в ръцете на вратаря, който изби в корнер.

19′

Играчите на Ливърпул владеят повече топката, докато домакините са по-директни.

Снимка 443255

15′

Инсиние тръгна на скорост отляво, но пасът му беше пресечен от Ван Дайк.

14′

Манолас надскочи всички след корнер, но не можа да нанесе удар с глава. След това Ван Дайк изчисти от малкото поле.

12′

Кулибали отне топката от връхлитащия отдясно Салах. Играчите на Ливърпул имаха предимсто трима на двама.

11′

Кулибали пресече извеждащ пас на Салах към Мане. Темпото е много високо.

10′

Алекзандър Арнолд успя да пресече опасно подаване на Алан в наказателното поле на Ливърпул.

7′

Гол за Наполи, но засада на Лозано. Марио Руи стреля на два пъти опасно, но и двата пъти Адриан се намеси с вещина. Лозано вкара отблизо с глава.

3′

Салах надбяга Руи отдясно, но Кулибали успя да изчисти в корнер. Голяма битка в наказателното поле след изпълнението на ъгловия удар, завършила със засада.

1′

Каоимхин Келехер

Наполи и Ливърпул за втора поредна година попаднаха в една група в Шампионската лига. През миналия сезон италианците спечелиха домакинството си с 1:0, в единствения мач за Ливърпул от последните 74, в който футболистите на английския тим не отправиха нито един удар.

Вицешампионите на Англия спечелиха Купата в края на сезона, но излизането им от групата стана след аналогичен успех срещу Наполи в последната среща. Ливърпул продължи напред само с повече отбелязани голове. Двата тима играха един срещу друг в срещи за "Лига Европа" сезон 2010-2011.

Наполи има не добри спомени от английските отбори. Италианците имат само една победа от последните 6 мача.

Дивок Ориги не пътува с отбора след травмата, получена срещу Нюкясъл. Трайно контузени са Алисон Бекер, Наби Кейта и Натаниел Клайн. Анди Робертсон трябва да премине късен фитнес тест.

Аркадиуш Милик се очаква да пропусне мача за Наполи. Голмайсторът от миналата година Лоренцо Инсиние се очаква да бъде на линия, след като тренира индивидуално през миналата седмица.