Наполи и Барселона не излъчиха победител в първия спор помежду си от 1/8-финалите на Шампионската лига.

Битката на стадион "Сан Паоло" завърши при резултат 1:1.

За домакините точен бе Дрийс Мертенс, докато за гостуващия тим се разписа Антоан Гризман.

През второто полувреме на двубоя голмайсторът за италианците бе принуден да напусне терена, след като получи контузия.

Снимка 468691

Барселона завърши срещата в намален състав, като две минути преди изтичането на редовното време Видал си изкара два жълти картона наведнъж и пропуска реванша.

Домакините бяха днес без Кулибали, Гулам и Малкут, които са контузени. Каталунците страдаха от значително повече кадрови проблеми - Роберто, Жорди Алба и трайно контузените Усман Дембеле и Луис Суарес не се появиха на игрището.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Наполи - Барселона 1:1, гол на Гризман!

Без големи изненади в единайсеторките

Първото полувреме предложи интересно противопоставяне на терена. Домакините приеха играта в собствената си половина още в самото начало, като бе очевидно какъв е замисълът на ексцентричния им треньор.

Дженаро Гатузо не спираше да подскача край страничната линия, като преживяваше емоционално всяка ситуация пред полето на Оспина.

Снимка 468675

Източник: UEFA.com

Вратарят за първи път през сезона започна мач от европейските клубни турнири още от първата минута, като се представи на ниво, въпреки че на два пъти бе близо до допускане на неприятна грешка, но шансът го покри. В единия случай той не успя да подаде топката от първия си опит, но след това се поправи.

Серхио Бускетс извърши две доста неприятни за съперниковите състезатели нарушения, като и в двата случая след това последваха опасности пред Тер Щеген. До отбелязване на гол в тези положения не се стигна.

Такъв обаче падна след точно половин час игра. Негов автор бе Дрийс Мертенс.

Снимка 468682

Той получи качествено подаване от Желински и без да се замисля стреля силно и точно в левия ъгъл на вратата, пазена от Тер Щеген. Вратарят на Барселона не помръдна от мястото си.

Снимка 468680

Лионел Меси беше без персонален "пазач" в мача. Въпреки това във всеки случай, в който той се опитваше да излезе в добра позиция за отправяне на изстрел, биваше затворен от поне двама защитници.

Аржентинският ас пробва две двойни подавания с Де Йонг, но младият му съотборник не изглеждаше на същата вълна, като сбърка в опитите си да върне кълбото точно към Меси.

Така преди паузата домакините разполагаха с гол аванс пред опонентите си.

Снимка 468685

В 57-ата минута резултатът беше изравнен. Пробив по десния фланг на Барселона завърши с центриране към оставения непокрит Антоан Гризман. Френският национал необезпокояван прати кълбото в мрежата за 1:1 и върна срещата в изходна позиция.

Снимка 468704

Принудително се наложи да бъде заменен голмайсторът на домакините Мертенс, след като Бускетс го фаулира в средата на терена. Самият играч на Барселона бе предупреден официално за действията си, като ще пропусне реванша от този етап на надпреварата.

Снимка 468684

В 61-ата минута Лоренцо Инсине проби по фланга, след което финтира двама бранители и достигна до възможност за отправяне на изстрел. Той бе спасен вещо от Тер Щеген.

Снимка 468692

Най-сериозната ситуация за домакините през второто полувреме пропусна Хосе Кайехон. Той бе изведен от Инсине сам срещу стража на каталунците, но стреля право в тялото му.

Малко по-късно футболистът на "небесносините" беше заменен.

Снимка 468683

Меси оставаше в ситуации, в които трябваше сам да опитва да пробива през цялата защита на съперника. Той нерядко се справяше в тази наглед непосилна задача, но за съжаление не срещаше разбиране от съотборниците си, които с лека ръка пропиляваха съграденото от него.

Снимка 468695

Въпреки извършените смени и в двата тима, до нова промяна в резултата не се стигна.

В края на мача Видал получи два жълти картона наведнъж, след което трябваше да напусне терена преди изтичането на редовното време. Той извърши груб фаул, след което си позволи реакция спрямо Руис, отчетена като опасна от съдиите.

Така интригата се запазва налична и жива преди реванша в Барселона.