90+7′
Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители:
90+7′

Край на мача.

Наполи и Барселона не се победиха на "Сан Паоло", каталунците дадоха две свидни жертви преди реванша

Видал си изкара два жълти картона наведнъж и пропуска ответния двубой

90+2′

Пике падна лошо при борба за висока топка.

Заменен е принудително от Ленгле.

89′

Втори жълт картон за Видал.

Той ще напусне терена, след като си позволи движение в посока Руис, отчетено като опасно от съдиите.

88′

Жълт картон за Видал.

88′

Жълт картон и за Руис.

87′

Фати сменя Гризман.

82′

Жълт картон за Гризман.

79′

Алан заменя Деме.

74′

Политано сменя Кайехон.

72′

Засада на Инсине.

70′

Пробив на Меси.

Отново се наема сам да се справя със ситуацията.

Снимка 468695

В момента, в който обаче Семедо достига до кълбото, го изстрелва по изключително неточен начин.

Топката едва не излиза в странично хвърляне.

66′

Жълт картон за Меси.

Отсъдена е опасна игра, спрямо Оспина.

65′

Сблъсък между Меси и Оспина.

И двамата остават да лежат на тревата.

Нападателят опита да достигне до подаване на Видал, но докосна топката едновременно с вратаря.

Налага се намесата на медицинските екипи.

63′

Милик извежда Кайехон сам срещу Тер Щеген.

Атакуващият състезател на домакините не е притеснен от бранител, но въпреки това стреля в тялото на вратаря.

Разочарован е от неумелата си изява състезателят на Наполи.

61′

Инсине пробива по левия фланг на тима си.

Финтира двамата бранители пред себе си и дори достига до възможност за изстрел.

Шутира, но Тер Щеген спасява.

58′

Жълт картон за Инсине.

За оспорване на съдийско решение.

Снимка 468692

57′

ГООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:1!

Резултатът е изравнен!

Гризман бе изведен очи в очи с вратаря на Наполи и бележи!

Снимка 468704

Източник: UEFA.com

Получи подаване отдясно по атаката на каталунците и не сбърка.

Първи точен изстрел за "блаугранас" в мача и 100%-ва успеваемост за тима в това отношение.

56′

Рисковано връщане на топката от страна на Фирпо.

Затрудни максимално собствения си вратар.

Все пак не се стига до сериозна опасност.

55′

Артур сменя Ракитич.

54′

Милик заменя Мертенс.

53′

Мертенс ще бъде принудително заменен...

Сяда на терена.

Милик се подготвя да влезе в игра.

52′

Меси се бори самостоятелно, в опит да преодолее съперниковата отбрана.

Гризман обаче проваля усилията му, след като центрира в ръцете на Оспина.

49′

Бускетс пропуска реванша.

За "подложка" срещу Мертенс.

Получава официално предупреждение, което го вади от ответния двубой.

48′

Поредно нарушение на Фирпо.

Не успява да впечатли с изявите си в мача, поне на този етап.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме предложи интересно противопоставяне на терена. Домакините приеха играта в собствената си половина още в самото начало, като бе очевидно какъв е замисълът на ексцентричния им треньор.

Дженаро Гатузо не спираше да подскача край страничната линия, като преживяваше емоционално всяка ситуация пред полето на Оспина.

Вратарят за първи път през сезона започна мач от европейските клубни турнири още от първата минута, като се представи на ниво, въпреки че на два пъти бе близо до допускане на неприятна грешка, но шансът го покри. В единия случай той не успя да подаде топката от първия си опит, но след това се поправи.

Серхио Бускетс извърши две доста неприятни за съперниковите състезатели нарушения, като и в двата случая след това последваха опасности пред Тер Щеген. До отбелязване на гол в тези положения не се стигна.

Такъв обаче падна след точно половин час игра. Негов автор бе Дрийс Мертенс. Той получи качествено подаване от Желински и без да се замисля стреля силно и точно в левия ъгъл на вратата, пазена от Тер Щеген. Вратарят на Барселона не помръдна от мястото си.

Лионел Меси беше без персонален "пазач" в мача. Въпреки това във всеки случай, в който той се опитваше да излезе в добра позиция за отправяне на изстрел, биваше затворен от поне двама защитници.

Аржентинският ас пробва две двойни подавания с Де Йонг, но младият му съотборник не изглеждаше на същата вълна, като сбърка в опитите си да върне кълбото точно към Меси.

Така преди паузата домакините разполагаха с гол аванс пред опонентите си.

Снимка 468685

45′

Почивка.

42′

Статично положение в полза на домакините.

Центрирането на първо време е избито, но последващите действия на състезателите на италианския тим смутиха отбраната на каталунците.

За щастие на Тер Щеген, до нов точен изстрел в очертанията на вратата му не се стигна.

39′

Засада на Ракитич.

38′

Всички футболисти на Наполи са в половината на отбора.

Въпреки това тимът изглежда готов за контрадействия, ако се отдаде чиста възможност за осъществяване на такива.

35′

Меси е без персонален "пазач" в мача.

Въпреки това във всеки случай, до момента, в който той се опитва да излезе в добра позиция за отправяне на изстрел, бива затворен от поне двама защитници.

30′

1:0!

Попадение на Мертенс!

Снимка 468680

Той е точен с удар от границата на наказателното поле.

Прецизен, силен шут, който не оставя никакви шансове на Тер Щеген.

Асистенцията е на сметката на Желински.

Домакините излизат напред в резултата.

27′

Заплахата, за съжаление, вече е сериозна в почти цяла Европа.

Снимка 468673

Член на МОК: Ако няма гарантирана сигурност за здравето на всички, ще трябва да отменим Олимпийските игри

"Трябва да съобразим абсолютно всичко"

25′

Сетиен е 15-ият треньор, който започва "европейската" си кариера с клуб от фазата на елиминациите.

Кике не беше на скамейката на Барселона, преди отборът да достигне до този етап от надпреварата.

Снимка 468671

24′

Меси опитва поредно двойно подаване с Де Йонг.

Съотборникът му пробва пас с пета.

Не му се получава и акцията на каталунците е спряна.

20′

Гостите продължават да владеят топката през по-голямата част от времето.

Гатузо вече е вир вода, като не спира да подскача около страничната линия.

Снимка 468675

17′

Кайехон получава на десния фланг.

Опитва незабавно центриране.

Топката рикошира в крак на бранител и се насочва към вратата на Тер Щеген.

Никакви проблеми за опитния страж, който не бе избързал с излизането си напред и хваща кълбото в ръцете си.

15′

Малко изолиран изглежда Видал от случващото се на терена.

За момента не намира пролука между бранителите на съперника.

Снимка 456891

Източник: uefa.com

11′

Бускетс опитва да разцепи защитата на съперника с изненадващо подаване.

Пасът му не достига до никого и излиза в аут.

10′

Мертенс пробива в половината на съперника.

Опитва интересна размяна на пасове със съотборниците му, намиращи се около него.

При връщането на кълбото към белгийския ас обаче той е в положение на засада.

9′

Двойно подаване между Меси и Де Йонг.

Аржентинският гений опитва изстрел с левия крак.

Топката преминава над целта.

4′

Рискована изява на Оспина.

Успява да прати топката напред в последния възможен момент.

За първи път през този сезон вратарят стартира от началния сигнал в среща от Шампионската лига.

3′

Наполи се прибра в собствената си половина още от началото на мача.

Приема събитията в своето поле.

1′

Антоан Гризман изглежда съсредоточен и в добро настроение преди началото.

Снимка 468643

Източник: Twitter

1′

Меси сериозен и концентриран, в компанията на Артуро Видал.

Снимка 468642

1′

Всичко е готово за началото!

Феновете очакват първия сигнал на Феликс Брих.

Снимка 468650

1′

Милик Акиеме

Наполи приема Барселона в първа среща от 1/8-финалите на Шампионската лига. Битката на стадион "Сан Паоло" започва в 22:00 часа.

През есента Наполи взе второ място в своята Група Е като не допусна загуба от останалите тимове в четворката - Ливърпул, Залцбург и Генк. Неаполитанци спечелиха по точно четири точки от всеки един опонент, а у дома надделяха с 2:0 над бъдещия английски шампион.

Кике Сетиен преди двубоя с Наполи: Имам специална мотивация

Това е дебют на специалиста в турнира на богатите

На теория шансовете на неаполитанци за Топ 4 в Италия са илюзорни. Единствено им остава да се борят да стигнат финал в Купата на страната, където имат мач-реванш с Интер у дома.

Снимка 465017

Източник: EPA/БГНЕС

Каталунците бяха част от една от най-интересните четворки в груповата фаза на Шампионска Лига.

Барса спечели своята група след завоювани по седем точки като домакин и гост и нулеви равенства с Борусия (Дортмунд) и Славия (Прага).

Пике: Барселона не е фаворит срещу Наполи, никога няма да забравим издънките срещу Рома и Ливърпул

Вижте какво още каза той

Интересно бе, че само девет гола отбелязаха Меси и компания, а четири от тях бяха като гост. Барселона разгроми гостуващия Ейбар с 5:0 в събота, като аржентинецът се отпуши след четири мача без гол в Ла Лига.