Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители:
90+3′
Снимка 253378

Тотнъм така и не намери път към вратата на Монако. Ранните голове решиха мача.

90+1′

Напрежение в полето на Монако след корнер. Играчи на Тотнъм изпопадаха, но няма нищо.

88′

Ударите са 12-7, но резултатът е 1-2. Лош удар на Деле Али от границата на полето.

87′

Субашич изчисти топката пред излизащия сам Сисоко.

84′
Снимка 253376

Времето на Тотнъм изтича. „Шпорите" печелят първите топки, но не могат да изострят достатъчно играта. Монако атакува разумно и създава леко напрежение пред Льорис

82′

Жермейн сменя Фалкао.

81′

Сисоко влиза на мястот на Дайър.

79′

Хари Кейн от дузпата стреля във вратаря. Янсен много добре се беше преборил за топката.

77′

Хубав пробив на Уолкър отдясно. Али опита да прехвърли вратаря, който внимаваше.

75′

Кейн отново се полакоми в полето и ударът му бе блокиран.

71′

Янсен сменя Ламела.

68′

Фалкао нанася удар с глава. Топкат минава високо.

67′
Снимка 253375

Само „шпорите" играят с  топката. Владението е вече 59%, след като беше по равно. Но защитата на монако е много добре подредена.

63′

Играта стана бърза. Голяма битка в средата.

61′

Поредица от корнери за Тотнъм. Дембеле шутира в аут. После защитник чисти в нов корнер. Айдерварейлд за малко не отклони топката с глава.

58′

Рекордна публика за английски отбор в Европа у дома. 85,011.

55′

Картон за Фабиньо за бутане в полето. Играчите на Монако помислига, че е свирена дузпа.

54′

Хари Кейн остана сам отдясно, но потърси някакъв удар вместо да центрира. Ударът ну бе блокиран.

52′

Фертонген отне топката от Фалкао, който влизаше в полето.

50′

Глик за нарушение срещу Али пред полето.

46′

Муса Дембеле сменя Сеунг.

45′

Тотнъм ще използва ли инерцията от края на пъровото полувреме или Монако ще продължи да убива мача?

45+3′

Деле Али за малко не изравни. Той не можа да достигне до центрираната диагонално от Ламела топка. В последните минути Тотнъм се съживи.

45′

ГООЛ! Тоби Алдервейрелд с глава. Ерик Ламела ценрерира отдясно от корнер. Тоби бе на линията на малкото поле и през двама зашитника заби топката близо до сглобката.

41′

Играчите на Монако разиграват по-дълго топката и имат по-голямо самочувствие. „Шпорите" са загубени някъде по пътя.

37′

Фалкао се засуети при контраатака и топката му бе отнета в полето.

36′

Удар с глава на Глик след фаул минава близо до гредата.

35′

Хари Кейн влезе много грубо в центъра.

31′
Снимка 253363

ГООЛ! Томас Лемар, който влезе като резерва достигна до топката близо до ъгъла на малкото поле и шутира неспасяемо под гредата. Лемар не достигна до топката след центриране, но тя отскочи от защитник и падна в удобна за него позиция.

29′

Хари Кейн почти беше изведен сам срещу вратаря, но ащитник успя със шпагат да изчисти в тъч.

25′

Уолкър овладя топката до десния корнер. Центрира опасно, но нападателите се разминаха с топката.

23′

Голът на Монако обърка схемата на Тотнъм. Анличаните не могат да намерят път към вратата.

18′

Бернардо Силва направи бърза контраатака и падна пред полето. Съдията остана безмълвен. Тотнъм бяха изпълнили корнер.

17′

Хубав удар на Лемела спасен от вратаря.

15′
Снимка 253362

ГООЛ! Бернардо Силва получи топката леко отдясно, финтира защитник и с левия крак нанесе неспасяем удар в далечния ъгъл на Льорис. Ламела загуби топката в неврагична зона.

14′

Кейн отне топката с нарушение по дясното крило, напредна до аутлинията и подаде успоредно. Играчите на Тотнъм се засуетиха и топката бе изчистена.

11′

Бакайоко получи контузия в седалищната част и получава медицинска помощ.

10′

Тотнъм играе малко прибрано, но използва голяма скорост при контратаките.

8′
Снимка 253368

Сеунг пропусна от удобна позиция отляво. Кейн проби отдясно и центрира. Топката беше изчистена от защитник пред голлинията.

5′

Принудителна смяна. Набил Дирар получи разтежение при корнера и е заменен с Томас Лемар.

3′

Бърз пробив на Уолкър по крилото. Топката е изчистена в корнер.

1′
Камерън Картър-Викерс Алмами Туре

Тптнъм ще посрещне Монако на Уембли в среща от група - на Шампионската лига. Двата отбора играха миналата година в групите на Лига Европа. Тогава „шпорите" надиграха категорично своите съперници с 4:1 на свой терен, а в Монте Карло срещата завърши 1:1. Ерик Ламела отбеляза 4 от 5-те гола.

По правило срещите от Шампионската лига нямат нищо общо с тези в Лига Европа. Монако е отбор, който играе успешно срещу английски отбори.

Тотнъм е първият отбор, който ще домакинства на Уембли след Арсенал през сезонте 1998/99 и 1999/00. Тотнъм игра само веднъж в Шампионската лига. През сезон 2010/11 „шпорите" направиха запомнящо се представяне, достигайки до четвъртфинал.

Монако за седми път ще играе в най-престижния турнир. Само Лион с 14 и Париж Сен Жермен с участия са френските отбори с повече участия. Монегаските само веднъж не са преодолявали груповата фаза, а веднъж през 2004 играха на загубен финал с Порто.

Монако започна много силно френското първенство след победи над Париж Сен Жермен с 3:1 и Лил с 4:1.

През уикенда Тотнъм победи Стоук Сити като гост с 4:0 и е на 5-то място с 8 точки във Премиершип.