Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 34,235

Минимална победа за Севиля с оглед на превъзходството си.
Играчите на Лестър са много доволни от резултата.

Мариано центрира отдясно. Роберт Хут изчисти нагоре в корнер.

90′

Дринкуотър направи изнасяне след няколко подавания. Варди не можа да достигне до подадената му топка.
Добавеното време е три минути.

88′

Адил Рами уцели напречната греда след удар с глава. Центрирането беше отдясно от корнер.

87′

Шут на Йоветич. Корнер. Шмайхел се беше хвърлил в другия ъгъл.

87′

Олбрайтън излиза. На негово място ще играе Амартей.

85′

Играчите на Севиля упражняват финален натиск. Това става с размяната на много пасове.

83′

Шмайхел успя да излезе и блокира удар с глава на Витоло. Топката излезе в корнер.

83′

Грей тръгна на бърза контра, но Ферейра го блокира.

81′

Мариано Ферейра центрира по земя отдясно. Дринкуотър успя да изчисти.

79′

Йоветич падна около точката за дузпа. Грей не беше внимателен, но съдията реши да не свири втора дузпа в мача.

78′

Демарай Грей тръгна на рейд отляво и шутира, Топката беше избита с глава.

77′

Ескудеро свали на земята Марез. Той спря контра на гостите.

76′

Дълга атака на Севиля отдясно. Защитник успя да изчисти.
Феновете на Лестър празнуват.

73′

ГООООЛ! Джейми Варди получи топката сам пред Рико и нямаше как да сгреши. Дринкуотър му подаде по конец отляво по земя през двама защитници на Севиля.

72′

Варди центрира от десния тъч. Защитник успя да изчисти пред връхлитащ играч на Лестър.

69′

Йоветич беше изведен отляво. Той предпочете да подаде успоредно на голлинията. Играч на Лестър се дръпна да не си вкара автогол.

68′

Корнер за Севиля отляво. Топката излезе след рикошети в аут.

63′

Хоакин Корея отстъпва мястото си на Висенте Ибора. Смяната беше планирана преди гола.

62′

ГОООЛ! Хоакин Корея стреля под гредата. Йоветич събра трима защитници на Лестър, след като си свали технично топката. Той изведе  Корея сам срещу Шмайхел, който не сгреши.

61′

Дълга атака на Лестър. Серия от центрирания. Без опасности за Севиля.

60′

Фукс стреля по земя, топката рикошира и излезе в корнер. Рико беше изненадан.

59′

Варди игра с топката. Той влезе в полето на домакините, но двама защитници му я отнеха.

57′

Демарай Грей сменя Ахмед Муса.

56′

Шут на Сарабия отдясно в близкия ъгъл. Топката мина покрай гредата. Шмайхел беше покрил ъгъла си.

55′

Клеман Ленгле получи разтежение и седна на земята. Каризо влиза на негово място.

53′

Ахмед Муса получи топката отляво. Той тръгна на скорост, но теренът му се оказа къс.

52′

Ескудеро шутира много силно отляво. Ударът беше блокиран от защитата.

50′

Витоло получи пас отляво под много малък ъгъл. Той прекара топката между гредата и Шмайхел. Тя премина пред голлинията и не влезе във вратата.

49′

Марез направи няколко финта отдясно и центрира. Рико улови балонната топка.

49′

Ндиди стреля от воле. Първи удар за Лестър  във вратата.

48′

Ферейра стреля. Топката беше отклонена от Корея. Шмайхал плонжира надясно и улови кълбото.

47′

Преса на Лестър. Рико беше притиснат до голлинията от Варди, но успя да подаде настрани.

45′
45+2′

Играчите на Лестър внимават да не ядосат своите домакини и изглеждат доволни от резултата.

45+1′

Витоло игра с глава пред вратата на гостите. Той увисна и остана под топката.

45′

1 минута добавено време.

40′

Олбрайтън за малко не можа да спечели корнер за „лисиците".

39′

Ахмед Муса и Серхио Ескудеро си удариха главите пред полето на Лестър. Ескудеро е получил аркада.

38′

Шмайхел скочи напред и боксира центрирана фронтално топка.

37′

Хоакин Корея стреля много силно в десния ъгъл на Шмайхел. Датчанинът се разтегна и успя да спаси сигурен гол.

35′

Владението на топката е 71%-29%. Ударите 8-1. Резултатът 1-0.

Снимка 279977

33′

Топката стигна до вратаря на домакините, защото тя беше върната към него. Той я изрита напред.

31′

Шмайхел изби лошо топката, която беше насочена към него. Витоло не се ориентира и стреля в аут.

30′

Играчите на Севиля продължават да обсаждат вратата на Лестър. Гостите се ограничават да чистят топката напред.

26′

Йоветич видя излезлия напред Шамйхел и се опита да го прехвърли. Топката кацна на гредата. Преди това тя рикошира в главата на защитник.

25′

ГОООЛ! Пабло Сарабия отбеляза с глава от левия ъгъл на малкото поле. Той насочи неспасяемо топката в обратния ъгъл. Фукс беше надскочен. Центрирането беше отляво на Ескудеро.

24′

Витоло влезе в полето на Лестър. Направи няколко финта. Ударът му беше блокиран.

23′

Играчите на Севиля играят с голямо самочувствие, препочитайки да показват техника.

22′

Ескудеро стреля по земя в левия ъгъл на Шмайхел. Датчанинът се хвърли и успя да спаси.

20′

Сарабия не можа да стигне до топката преди тя да излезе в аут близо до вратата.

19′

Остро центриране на Рами. Шмайхел излезе и улови топката.

16′

Играч на Лестър хвърли дълъг тъч. Защитата успя да изчисти.

Снимка 279979

15′

Пропуск!. Хоакин Корея би с левия крак в дясно на Шмайхел по земя. Вратарят тръгна наляво и после се хвърли надясно и улови топката.

Снимка 279978

14′

Дузпа за Севиля. Защитниците на Лестър не можаха да изчистят топката. Корея успя да вземе топката и Уес Морган направи глупаво нарушение.

11′

Центриране отдясно за домакините. Йоветич не можа да засече точно топката, която тупкайки излезе в аут.

10′

Корнер отляво за Севиля. Топката отскочи към вратата и Шмайхел я улови.

6′

Фукс върна с плонж с глава към Шмайхел. Вратарят се хвърли и спаси.

5′

Лестър премина в полето на съперника. Фукс стреля отдалеч над вратата.

4′

Удар на Сарабия от границата на полето мина малко над напречната греда.

3′

Играчите на Севиля разиграват спокойно топката в полето на Лестър.

1′

Франко Васкес Йохан Беналуан

Всичко освен убедителна победа на Севиля в днешния мач срещу шампиона на Англия Лестър Сити ще бъде изненада.

Очевидно е, че „лисиците" правят много слаб сезон и оцеляването им във Висшата лига на Англия ще бъде техен основен приоритет. В собственото си първенство те имат спечелени само 3 точки на чужд терен. Те са само на точка от зоната на изпадащите.

В отборът на Раниери цари хаос и играчите, като че ли нямат вяра и желание за промяна.

Севиля има само 2 загуби на свой терен от последните си 16 домакинства - от Барселона и Ювентус. „Андалусийците" са трети в Испания и правят много силен сезон. Вярно, те няма да може да защитят миналогодишния си трофей от Лига Европа, но това е заради доброто им представяне в Шампионската лига.

Отборът на Сампаоли има вкарани два или повече гола в в последните си 12 мача с изключение на един двубой. Залозите са изцяло за Севиля. Им всевъзможни комбинации, които гравитират около убедителна победа без допуснат гол.

Но понякога във футбола нещата стават точно обратно на това, което се счита за сигурно.