Младият талант на Ювентус не се свени да стреля от всякаква дистанция.

Гол няма, след удара с глава на футболиста на Порто.

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме премина основно под диктовката на гостуващия състав.

Чистите голови ситуации за тима обаче се брояха на пръстите на едната ръка.

Домакините опитваха да притесняват съперника си основно чрез центрирания в наказателното поле и изстрели от далечна дистанция.

Между 25-ата и 27-ата минута Телес получи два последователни жълти картона за необмислени, груби нарушения и заслужено напусна терена преждевременно.

Това повлия неимоверно върху представянето и поведението на тима на терена, като Порто се върна в половината си и предимно се защитаваше.

Няколко минути преди почивката Икер Касияс се отчете с невероятно спасяване, като след изстрел на Игуаин топката рикошира в тялото на бранител и бе на път да порази целта. Касияс обаче предотврати подобно стечение на обстоятелствата.

В самия край на полувремето пък Дибала нацели лявата греда на вратата на Порто. Така или иначе обаче попадения нямаше.

45′

Почивка.

44′

ГРЕДА за Юве!

Мощен изстрел на Дибала намира левия стълб на вратата, пазена от Касияс.

Този път опитният страж нямаше какво да направи.

43′

Жълт картон и за Макси Перейра.

39′

Уникална реакция, от страна на Икер Касияс!

Вратарят спасява тима си, след като Игуаин стреля силно, а топката се отбива коварно в крак на бранител.

Сан Икер явно все още пази част от неповторимия си блясък.

30′

Лаюн заменя Силва.

Принудителна промяна, след двата жълти картона, получени от Телес в рамките на едва 2 минути.

Порто остава без голмайстора си на терена...

28′

Куадрадо стреля мощно!

Топката минава встрани от целта.

27′

Безкомпромисен фаул на Телес срещу Лихтщайнер!

Втори жълт, респективно червен картон за футболиста на домакините!

Порто остава с човек по-малко, след само 27 минути игра!

25′

Поредно нарушение срещу Куадрадо.

Може би 6-о или 7-мо.

Официално предупреждение за Телес.

22′

Силен шут на Дибала!

Кълбото преминава над вратата на Касияс.

Стражът сякаш прецени предварително това и само проследи хода на топката.

18′

Игуаин получава топката в наказателното поле, но се засуетява и тя му е отнета.

Добра възможност за Старата госпожа.

15′

Домакините демонстрират сериозна активност по фланговете си.

Когато търсят завършващ удар обаче, те го правят през централната част на терена.

Подход, който може и да успява да "излъже" опонентите в португалския шампионат, но за момента няма ефект срещу добре позициониран във всяка част от терена отбор като Ювентус.

14′

Пасове встрани назад, от страна на футболистите на италианския гранд.

Нещо, което със сигурност не радва запалянковците на тима.

12′

Поредица тежки нарушения срещу футболисти на гостите.

Интересна тактика, от страна на португалския гранд...

Накъсването на играта на Юве обаче е факт, от което страдат акциите на състава в полето на съперника.

8′

Опит за налагане на известен териториален превес, от страна на домакините в мача.

Нищо интересно не произхожда от това наглед налично надмощие на Порто.

Юве изглежда очаква своя момент, като отборът не бърза да изнася повече от 3-4 футболисти зад централната линия на терена.

4′

Далечен изстрел на Невеш.

Топката минава високо над целта.

1′

Торес Нето

Порто приема Ювентус в първи мач между двата тима от 1/8-финалите в Шампионската лига.

Битката на "Ещадио до Драгао" стартира в 21:45 часа.

Порто приема италианския хегемон в един от най-очакваните сблъсъци от тази фаза.

Двамата треньори нямат сериозни кадрови проблеми, но преди срещата лагерът на Старата госпожа беше разтърсен от грандиозен скандал. След разменени псувни с Макс Алегри, Леонардо Бонучи получи глоба и беше дисциплинарно наказан да не играе на "Ещадио до Драгао".

Солена глоба за Леонардо Бонучи след псувните към Масимилиано Алегри

Солена глоба за Бонучи след псувните към Алегри

Футболистът обаче остава титуляр

Бранителят пътува до Португалия, но ще изгледа мача от трибуните.

Срещата ще бъде по-специална за Алекс Сандро, който премина в Юве именно от Порто преди 1,5 г.

Няма милост: Алегри си го връща на Бонучи за цветущите псувни

Извади го от групата

Задачата на "бианконерите" днес обаче няма да е никак лесна. "Драконите" се намират в страховита форма и са в серия от 6 поредни победи във всички турнири. В техния дом пък отборът няма загуба от началото на сезона - 13 победи и 5 равенства, а в плейофите на Шампионска лига се разправи с друг италиански гранд. Рома измъкна 1:1 при визитата си, но в Рим претърпя пълен крах и след загуба с 0:3 отпадна от турнира.

Но статистиката показва, че сблъсъкът тази вечер е крайно непредвидим, защото през настоящата кампания Юве има 3 успеха от 3 мача като гост в най-силната клубна надпревара.

Ювентус победи Палермо с 4:1

Ивайло Чочев вкара на Ювентус

Българинът отбеляза в самия край на мача

Освен това торинци се чувстват комфортно на португалска земя, където 5 пъти са печелили, 2 са завършвали наравно и имат 4 поражения. Също така Старата госпожа е в серия от 8 поредни двубоя без загуба в Шампионска лига, но има 4 отпадания от португалци.

При всички случаи обаче това е било от Бенфика, докато Порто няма победа над Юве в 3 директни мача.

През 1984 г. италианците печелят с 2:1 финала за КНК, а през 2001 г. двата отбора са в една група за ШЛ - 0:0 в Португалия и 3:1 за "черно-белите" на Апенините.