90+5′
Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители:
90+5′

Монегаските измъкнаха хикса с последната си атака. Едно голямо УФ на стадиона в княжеството.

90+4′

ГОООЛ! Камий Глик шутира свалената към него топка от воле от границата на наказателното поле. Топката се заби под гредата на Лено. Финалният юруш на домакините се увенча с успех.

90+3′

Финален натиск за домакините.

90+2′

Карийо от непосредствена близост не можа да отбележи. Топката бе избита в корнер.

90′

Четири минути добавено време.

84′

Мехмеди за малко не прехвърли излезлия Субашич. Топката падна зад напречната греда.

80′

Ларс Бендер лежи контузен. Публиката е недоволна.

76′

Мбапе заменя Бакайоко.

73′

ГООООЛ! Чичарито с характерен за него гол. В малкото поле мексиканецът се извиси и необезпокояван от никого заби топката с глава.

72′

Хубава комбинация на гостите. Последният пас пред полето бе неточен и топката стигна до Лено.

72′

Влиза Карило на мястото на Жермен.

72′

Мехмеди смяна Воланд

69′

Кислинг за малко не засече с глава центрирана топка. Публиката се възмути за неотсъдена, според нея, засада.

67′

Гостите са по активни и печелят поредния корнер след бърза атака.

63′

Кислинг влиза на мястото на Брандт. Целта е усилване на атаката.

61′

Воланд влезе в полето близо до аутлинията на Субашич, но топката избита в корнер.

59′

Дълго разиграване за гостите. Ударът завърши в ръцете на Субашич. Играчите на Леверкузен на няколко пъти можеха да шутират, но не се възползваха.

52′

Удар на играч на гостите бе избит в корнер. Топката преля в близост до вратата.

50′

Бернардо Силва стреля от непосредствена близостот. Топката рикошира в Топрак, излъга Лено, но излезе в корнер над гредата.

49′

Жемерсон получи картон за предишно провинение.

47′

Чичарито напредна отдясно и шутира. Субашич изби. Топката преди това рикошира в крак на защитник.

46′

Чичарито спечели корнер отдясно.

45′

Трети корнер за Леверкузен. Удар на играч на гостите и съдията свири край на първото полувреме.

Равностоен мач бе положения пред двата отбора.

44′

Беранрдо Силва не можа да проникне в полето след хубава атака. Силен удар на Лемар от границата на полето. Топката профуча покрай гредата.

43′

Атака на Леверкузен отдясно. Прострелното центриране почти стигна до целта си.

36′

Домакините изравниха притежанието на топката.

34′

Хубава атака на Леверкузен отдясно. Лено излиза и пресича центриране.

31′

Субашич излиза пред полето и чисти. Нападател на Монако оставаше сам срещу него.

23′

Даниел Субашич изчиства и слага край на опасна атака на домакините.

19′

Джонатан Тах получи картон за грубо влизане до тъч линията. Лено боксира центрирането от фаул.

13′

Леверкузен владее повече топката. Кевеин Воланд стреля извън полето, но топката минава близко гредата.

10′

Чалханоглу стреля от далеч от пряк свободен удар. Токата минава високо над вратата.

8′

Омар Топрак получава лекарска помощ. Във втори пореден мач играч на Монако има проблеми в началото.

6′

Хакан Чалханоглу центрира от фаул, но Жемерсон изчиства.

1′
Аламаи Туре Рамазан Йозган

Монако и Байер Леверкузен бяха в една група В Шампионската лига през сезон 2014/2015. Тогава френския отбор спечели и двата мача с по 1:0 и след това достигна до четвъртфинал в надпреварата. "Аспирините" независимо от двете загуби също успяха да прескочат груповата фаза. Тогава групата наподобяваше сегашната. В нея отново бе руският шампион, тогава Зенит. На мястото на Тотнъм беше Бенфика.

Ето какво казаха двамата треньори преди срещата:

Леонардо Жардин, Монако:
Ние ще използваме силните си страни. Имаме малки и технични играчи затова ще избягваме въздушните и силовите двубои с нашите защитници. Ще използване скоростта и техниката на играчи ни. Ще ни липсва Фалкао, защото той е един от най-добрите нападатели в света. Аз вярвам на Валер Жермен и Гуидо Карильо, че те ще свършат работата на терена. В нашата група няма фаворити.

Роджър Смит, Леверкузен:
Трябва да бъдем търпеливи и да покажем, че сме напреднали в сравнение от преди две години. Трябва да вземем трите точки лед равенството ни с ЦСКА Москва. Победата е задължителна за нас.
Хавиер Ернандес "Чичарито" е много важен играч за нас, защото той вкарва голове. Не само това, той работи здраво за отбора. В началото на сеозна той си счупи ръката, но сега вкарава голове за наша радост.

През уикенда Монако победи Анже с 2:1. Монегаските направиха пълен обрат. Леверкузен победи като гост бившия отбор на Юрген Клоп, Майнц 05 с 3:2.  Чичарито отбеляза хеттрик, като победното попадение падна в 92-ата минута. Това е вторият му хеттрик за сезона.

НА ЖИВО Тотнъм - Монако: Aнгло-френски сблъсък на Уембли