Отборът на Фенербахче победи с 2:1 Монако в първи двубой от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Битката в турската столица се проведе при изключителни мерки за сигурност на стадион „Шюкрю Сарачоглу“.

Домакините поведоха в резултата след 39 минути игра, когато Емануел Еменике подлуди публиката с ефектно попадение. Нигериецът получи дълъг пас от Симон Кяер, пребори се със съперников бранител, а след това не остави никакви шансове на стража Бадиашиле.

Малко преди почивката, ценен гол за Монако на чужд терен отбеляза Радамел Фалкао. Прероденият „Ел Тигре“ бе точен в 42-ата минута, след като се възползва от кошмарна грешка в отбраната на съперника.

Героят днес Емануел Еменике обаче не бе казал последната си дума. Африканецът оформи крайния резултат в 61-ата минута, след като засече с брилянтна странична ножица центриране на Грегори ван дер Вийл.

Голямата изненада дойде от Гърция, където грандът Олимпиакос не успя да победи Апоел (Беер Шева), завършвайки при нулево реми. Нещо повече, гостите можеха да си тръгнат и с крайния успех, ако в 92-ата минута Стефанос Капино не спаси по феноменален начин удар на Антони Нвакаеме.

ФЕНЕРБАХЧЕ – МОНАКО 2:1

1:0 Еменике (39‘), 1:1 Фалкао (42‘), 2:1 Еменике (61‘)

ОЛИМПИАКОС – АПОЕЛ (БЕЕР ШЕВА) 0:0