Мидтиланд с Божидар Краев в състава се класира за плейофа за влизане в груповата фаза на Шампионската лига. Това стана след победа с 3:0 над швейцарския първенец Йънг Бойс у дома.

Българският национал бе заменен веднага след второто попадение на своя тим от Пионе Систо.

Първата част завърши без голове. Датчаните поведоха в 51-ата минута. Тогава Андерс Драйер центрира в наказателното поле, топката се удари в тялото на Лефор и влезе във вратата за 1:0.

В 62-ата минута домакините организираха многоходова атака. Каюсте центрира остро, топката срещна горната греда и попадна в Дрейер, който не остави шансове на вратаря със силен удар.

В 84-ата минута Авер Мабил сложи точка на спора. Австралиецът получи отличен извеждащ пас от Паулиньо. Първият удар на нападателя бе блокиран от вратаря, но при добавката Мабил не сбърка.

Съперник на Мидтиланд за влизане в груповата фаза на Шампионската лига е Славия (Прага).

Дан Битон прати Макаби на плейоф за влизане в груповата фаза на Шампионската лига