ПСЖ продължава с отличното си представяне в Шампионската лига. Френският гранд разби с 5:0 Брюж като гост и остава лидер в група "А" с пълен актив от 9 точки.

Два гола на Мауро Икарди (7 и 63) и хеттрик на Килиан Мбапе (61, 79 и 83) донесоха разгромния успех на "принцовете".

В 7-ата минута Икарди откри резултата. Аржентинецът засече центриране на Ди Мария на първата греда.

В 30-ата минува Навас сбърка като изрита топката в гърба на Тау, като кълбото за малко да влезе във вратата на костариканеца.

Снимка 449124

Източник: Twitter

През второто полувреме ПСЖ се развихри. В 61-ата минута резервата Мбапе вкара с глава след лошо избиване на Симон Миньоле. Две минути по-късно Мбапе асистира на Икарди, който засече от осем метра в мрежата за 0:3.

В 79-ата минута Мбапе получи топката от Ди Мария, финтира защитник и вратаря на Брюж и насочи топката във вратата за 0:4.

В 83-ата минута отново Ди Мария се превърна в асистент за Мбапе. Аржентинецът пусна елегантен пас за френския нападател, който не пропусна да се разпише за крайното 0:5.

Реал (Мадрид) победи Галатасарай с 1:0 като гост в Шампионската лига