Отборът на Марибор не се даде на испанския Севиля в последния мач от група "Е" на Шампионска лига. Двата отбора завършиха при равенство 1:1 на стадиона в словенското градче - резултат, който не оказа влияние върху крайното класиране в групата.

Домакините започнаха по-съсредоточено и организирано срещата и логично поведоха в 10-ата минута, когато опитният Тавареш се разписа за 1:0!

Постепенно испанците опитаха да се върнат в мача, създадоха някои положение, които обаче така и не бяха материализирани до края на първото полувреме.

През втората част гостите настъпиха още по-силно газта, но трябваше да чакат до 75-ата минута, за да стигнат до изравняване чрез Пауло Гансо за крайното 1:1.

Марибор завършва на последно място с актив от 3 точки, докато Севиля продължава участието си в турнира и през пролетта, завършвайки на второ място в групата с 9 точки. Ливърпул е водач в групата с 12 точки, докато Спартак (Москва) продължава в Лига Европа, заемайки третото място.

Ливърпул разби Спартак (Москва) със 7:0

Футболна Европа се смее на Спартак (Москва)! Ливърпул унищожи със 7:0 руския шампион! (ВИДЕО)