60′

ГООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:2!

Попадение на Килиан Мбапе!

Скоростна атака на парижани завършва с извеждащо подаване от Ди Мария за Мбапе, като французинът не прощава на Де Хеа и удвоява преднината на тима си!

Снимка 406163

56′

Алвеш стреля от далечна дистанция!

Топката се отклонява в тялото на състезател в червен екип и минава на сантиметри от целта.

Нов корнер за парижани.

54′

ГОООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Кимпембе бележи за парижани!

Центриране от корнер бе засечено от футболиста в опразнената пред него врата.

До ъгловия удар се стигна след изстрел на Мбапе и избиване на топката от Де Хеа зад крайната линия на терена.

Снимка 406158

51′

Томас Тухел не спира да недоволства от това, което вижда.

Показва на футболистите си, че трябва да запазят топката за по-дълъг период от време.

Снимка 406149

49′

Нов жълт картон.

За Линдельоф, заради задържане на съперников футболист.

46′

Мата заменя Марсиал.

Нова принудителна промяна за Юнайтед.

45′

Играта е подновена.

45+2′

Първото полувреме на мача предложи динамиката, която специалистите очакваха преди началото, но не и головите ситуации, които почти сигурно предполагат отбелязване на попадение.

Двата тима си размениха по една такава, което едва ли задоволи очакванията и претенциите на феновете, дошли на "Олд Трафорд" да наблюдават зрелище.

Предвид факта, че става дума за фаза на директни елиминации в най-популярния и доходоносен европейски клубен турнир, предпазливостта на съперниците в известна степен бе обяснима.

Натискът в началото на двубоя бе в полза на домакините. Те използваха крилата си, за да изострят своите атаки и да им придадат скорост. До известна степен този подход сработи, като острите центрирания търсеха Марсиал и Рашфорд и видимо затрудняваха Кимпембе и останалите, натоварени предимно със защитни функции, футболисти на съперника.

Парижани използваха всяка възможност да провокират опонентите си, но поради грубите влизания на състезатели на тима бяха показани и редица официални предупреждения.

Такова получи и лидерът на Юнайтед Пол Погба, който извърши необмислен фаул в средата на терена.

Най-чистото положение в мача бе създадено от Мбапе и Ди Мария, последният дори преодоля вратаря на съперника, но се забави и Де Хеа поправи грешката си, хващайки топката в ръцете си. Страничният съдия маркира и засада, като съвсем улесни футболистите на Юнайтед.

Преди почивката Йънг изблъска Ди Мария в рекламните пана до игрището, като футболистът падна и удари лявата си ръка. Той все пак успя да продължи участието си в мача, но не прие извинението на бившия си съотборник.

В самия край на полувремето пък, в опит да осъществи извеждащо подаване, Лингард се хвана за левия си крак и поиска медицинска помощ. На първо време той опита все пак да доиграе 45-те минути, но в продължението на откриващата част от двубоя бе принудително заменен от Алексис Санчес.

45+1′

Почивка.

45′

Принудителна смяна за Юнайтед.

Лингард е заменен от Алексис Санчес в края на първото полувреме.

44′

Все така изнервен изглежда Лингард.

В голяма част от случаите той трябва да пази Бернат, а не сам да организира атаки в половината на съперника.

Това видимо го напряга.

44′

Алвеш стреля от свободен удар.

Нищо опасно за Де Хеа, топката минава над горната греда на вратата му.

41′

Йънг изблъска Ди Мария в предпазните огради.

Футболистът на ПСЖ удари неприятно лявата си ръка.

Не желае да приеме извиненията на бившия си съотборник Ди Мария.

37′

Пропуск на Ди Мария!

Той финтира Де Хеа, подмина го и реши да стреля, но вратарят навакса изоставането си и хвана топката в ръце.

Страничният съдия обаче е вдигнал флага си, маркирайки засада.

34′

Ново официално предупреждение.

Този път за Бернат.

33′

Не изглежда съвсем доволен Оле Гунар Солскяер от това, което вижда на терена до момента.

Самият той предупреди преди началото на срещата, че тя няма да бъде никак лесна за състава му.

Оле Гунар Солскяер прилага тактика на сър Алекс Фъргюсън срещу ПСЖ

Вижте какво разкри мениджърът

Снимка 406145

31′

Жълт картон и за Йънг.

30′

Излиза Мбапе сам срещу Де Хеа!

Завършващият му изстрел обаче не е точен.

Не успява той да намери очертанията на целта.

27′

Официално предупреждение и за Пол Погба.

25′

Лингард нахлува на скорост в полето на съперника.

Опитът му за извеждащо подаване към Рашфорд обаче не беше успешен.

Изостана нападателят от топката.

23′

Размяна на ролите между двата тима на терена.

На този етап от мача парижани овладяха инициативата.

Организират постепенни атаки футболистите на ПСЖ.

20′

Официално предупреждение за Дракслер.

18′

Рашфорд нахлува в половината на съперника, а след това и в полето на вратаря на ПСЖ.

В последния възможен момент Кимпембе протяга крак и избива топката напред.

Чудесна намеса на състезателя на парижани.

14′

Погба се оказва в добра позиция за стрелба.

Забавя се обаче и не успя да нанесе точен удар

11′

Първи жълт картон в мача.

Получава го Кимпембе.

9′

Изненадващ удар на Рашфорд!

Топката е избита в конер.

Без опасност за вратаря на ПСЖ след изпълнението на ъгловия удар.

8′

Джеси Лингард изгуби цяла минута в спорове, първо със страничния, а след това и с главния съдия на мача.

Не бива да позволява емоцията да му пречи по подобен начин, ако не желае да бъде официално предупреден.

6′

Изстрел на Ди Мария!

Топката минава покрай лявата греда на вратата на Юнайтед.

Първа опасност за една от двете защити.

4′

На този начален етап от мача, очакванията се оправдават.

Натиск на домакините, които използват както крилата си, така и заход през центъра на отбраната на съперника.

Французите са изтеглени назад, но с два паса стигат до своите нападатели.

Със сигурност двубоят ще бъде интересен за всички неутрални зрители и много напрегнат за тези, които симпатизират на даден тим.

2′

Преди първия сигнал бе запазена минута мълчание, в памет на Емилиано Сала и Гордън Бенкс.

Срещите в Лига Европа и Шампионска лига започват с минута мълчание в памет на Емилиано Сала

"От името на УЕФА бих искал да изразя моите най-искрени съболезнования на семейството и близките", сподели Чеферин

1′

Футболистите на Пари Сен Жермен изпробваха терена на "Олд Трафорд".

Двата тима проведоха загрявката си.

След минути започва и битката между тях.

Снимка 406139

1′

Един футболист, който е наясно какво е усещането да играеш на това съоръжение, пред тази публика...

Снимка 406138

1′

Далот Дагба

Манчестър Юнайтед приема ПСЖ на "Олд Трафорд" в осминафинална битка от Шампионската лига. Английският гранд играе все по-добре при новия мениджър Оле Гунар Солскяер, а френският отново е сред фаворитите за трофея.

Юнайтед не знае какво е загуба при Солскяер. Балансът е 10 победи и 1 равенство. Контузени са защитниците Антонио Валенсия и Матео Дармиан. Добрата новина за мениджъра е, че Виктор Линдельоф е възстановен.

Още един основен играч на ПСЖ отпадна за гостуването на Манчестър Юнайтед

Тома Мюние е с леко сътресение на мозъка

ПСЖ ще бъде без две от големите си звезди. Неймар и Единсон Кавани са с контузии и няма да могат да вземат участие в днешния мач, като бразилецът е аут и за реванша. Към тях трябва да прибавим и защитника Тома Мюние, който също отпадна за визитата на "Олд Трафорд".

Това ще бъде първи двубой между Юнайтед и ПСЖ. Друг важен факт е, че парижани са отборът с най-много отбелязани голове в турнира до момента - 17.

Загубата от Манчестър Сити в 1/4-финалната фаза на Шампионската лига през сезон 2015/2016 бележи повратен момент в европейския път на Пари Сен Жермен, отбелязват медиите в страната.

Ключовата битка в сблъсъка между Манчестър Юнайтед и ПСЖ

Погба срещу Верати

След поражението с 0:1 и елиминирането от "гражданите", парижани неизменно вкарват гол във всеки свой мач от клубните надпревари.

Манчестър Юнайтед за 11-и път на 1/8-финал в Шампионската лига

В 22:00 часа "червените дяволи" приемат Пари Сен Жермен на "Олд Трафорд"

В 22 последователни двубоя на европейската сцена тимът стига до реализирането на попадение, без значение срещу кой опонент се изправя.

Снимка 376811

Източник: EPA/БГНЕС

ПСЖ излиза краен победител в три от последните си шест елиминационни сблъсъка с тимове от Висшата лига.

Феновете на Юнайтед изразиха надеждата си, че отборът ще възвърне добрата домакинска форма в европейските клубни турнири. Юнайтед не е достатъчно убедителен на "Олд Трафорд" през кампанията в Шампионската лига, като победи Йънг Бойс на собствен терен, но записа нулево равенство срещу Валенсия и загуба от Ювентус.

Четвъртфиналите в Шампионската лига са непостижима цел за Юнайтед и ПСЖ вече 5 години

Това е и общото помежду им

В две от последните си три участия на 1/8-финал в Лигата пък тимът губи у дома - от Севиля и Реал (Мадрид), което е отчетено от запалянковците в социалните мрежи като "неприемливо".

За манчестърци до момента показателите от срещите им на този етап от турнира са положителни, като звездите на клуба имат относително добър баланс в това отношение през годините - 6 победи и 4 поражения.

Снимка 345227

Равенството е сред най-малко вероятните сценарии за Пари Сен Жермен в битката. Парижани нямат нито едно записано реми в последните си 10 мача, като или печелят, или губят своите срещи на всички фронтове.

На Острова: Това ще бъде съставът на Юнайтед срещу ПСЖ

Вижте и единайсеторката на парижани, според медиите в Англия

В осем от предходните си десет срещи френският хегемон стига до победата.

Снимка 401313

Източник: twitter

За Юнайтед статистиката е дори още по-впечатляваща, като "червените дяволи" все още не са губили под ръководството на новия си мениджър Оле Гунар Солскяер. Те имат 10 победи и едно равенство с норвежеца на скамейката.

Снимка 405871

Източник: Twitter

Първо равенство за ПСЖ или пък първа загуба за Юнайтед от много време насам, по-скоро би следвало да се отчете като изненада.

Ключовата битка в сблъсъка е ясна, пишат медиите в Англия. Според местните издания, противопоставянето между Пол Погба и Марко Верати ще е от определящо значение за крайния развой на мача.