Манчестър Юнайтед продължава с безгрешното си представяне в група Н на Шампионската лига. Тази вечер английският гранд взе домакинството си на коравите германци от РБ Лайпциг с разгромното 5:0. По този начин "червените дяволи" са на върха с пълен точков актив. Три гола за успеха наниза Маркъс Рашфорд, а по веднъж се разписаха Мейсън Грийнууд и Антони Марсиал от дузпа.

Барселона победи Ювентус с 2:0 в Шампионската лига

Барселона се разправи с неубедителен Ювентус в Торино

Преобразената селекция на Роналд Куман постигна успех с 2:0

Началото на "Олд Трафорд" предложи интересен футбол, а събитието, което заслужава отбелязване беше попадението на Мейсън Грийнууд в 21-ата. Пол Погба "уважи" перфектния старт на младока, който се вклини между двамата централни бранители на Лайпциг. Останал сам срещу Гулаши, той матира унгареца с прецизен шут в далечния му ъгъл.

Снимка 502863

Източник: EPA/БГНЕС

Радостта на домакините временно бе отложена, тъй като голът се гледаше от ВАР. Повторенията показаха, че засада няма и резултатът може официално да бъде променен.

Определено РБ беше по-активният отбор до края на полувремето. Въпреки няколко много опасни акции към вратата на Юнайтед, попадение така и не падна. За това основен принос има както стабилната днес отбрана на "червените дяволи", така и Давид Де Хеа, намесил се отлично при далечен изстрел на Нкунку.

Гостите от Германия съжаляваха за още един свой пропуск в 65-ата. Дайот Упамекано, който е трансферна цел на английския гранд, скочи най-високо при центриране и насочи с глава. Топката летеше застрашително към мрежата на Де Хеа, но испанецът направи едно от марковите си спасявания.

Пари Сен Жермен победи Истанбул Башакшехир с 2:0 в Шампионската лига

Непокорният Мойс Кийн подсигури първата победа на ПСЖ в група "Н"

"Принцовете" надвиха Истанбул Башакшехир с 2:0

Лайпциг се изнесе прекалено напред в търсене на изравняването и това се оказа фатално за момчетата на Юлиан Нагелсман. В 75-ата минута именно от такава пробойна се възползваха техните съперници, които с един разсичащ пас изведоха Рашфорд сам срещу вратаря. Звездата на английския колос не трепна и покачи до 2:0. Нужно е да отбележим, че и това събитие бе преразгледано от ВАР.

Две минути по-късно интрига на "Олд Трафорд" вече нямаше. Рашфорд наказа катастрофална грешка на съперниковата отбрана и без особени трудности покачи до 3:0.

Снимка 502862

В 87-ата минута не се мина и без традиционната дузпа за домакините. Марсел Забицер не прецени намесата си в своето поле и фаулира Марсиал. Потърпевшият, а не Бруно Фернандеш, застана зад бялата точка и реализира.

До края остана време и за Маркъс Рашфорд, който съумя да оформи и своя хеттрик за крайното 5:0.

Челси спечели гостуването си на ФК Краснодар с 4:0

Челси громи в Русия пред погледа на Абрамович

Лондончани разбиха ФК Краснодар с 4:0

В следващия кръг "червените дяволи" гостуват на Башакшехир. Лайпциг приема на свой терен ПСЖ.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - РБ ЛАЙПЦИГ 5:0

1:0 Грийнууд (21"), 2:0 Рашфорд (76"), 3:0 Рашфорд (78"), 4:0 Марсиал-дузпа (87"), 5:0 Рашфорд (90+2")