Олимпик (Лион) стана последният полуфиналист в тазгодишното издание на Шампионската лига.

Това стана възможно след победа на френския състав над Манчестър Сити с 3:1.

Точен за "гражданите" беше Кевин де Бройне, докато за победителите се разписаха Корне и на два пъти влезлият като резерва Дембеле.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Манчестър Сити - Лион 1:3, втори гол на Дембеле!

"Гражданите" са фаворити срещу елиминиралия Ювентус френски тим

До тази фаза от надпреварата вече стигнаха Пари Сен Жермен, РБ Лайпциг и Байерн, който снощи размаза Барселона с 8:2. Именно баварците ще са следващият съперник на Лион.

Доминация и унижение! Байерн (Мюнхен) съсипа Барселона с 8:2 в исторически мач!

Баварската машина не показа жал, правейки за смях Лео Меси и компания

На осминафиналите Ман Сити се справи безапелационно с рекордьора по спечелени трофеи от турнира Реал (Мадрид). Момчетата на Хосеп Гуардиола се наложиха и в реванша с 2:1 и в момента изглеждат единственото препятствие пред очаквания триумф на Байерн. Това обаче остава само в сферата на фантазията, като няма как да се случи.

Манчестър Сити отстрани Реал (Мадрид) и е на четвъртфинал в Шампионската лига

Кошмарни грешки провалиха Реал (Мадрид), Ман Сити е на 1/4-финал в Шампионската лига

"Гражданите" отново победиха испанския колос с 2:1

Олимпик (Лион) сензационно отстрани италианския гранд Ювентус. Мнозина подценяваха Лион, но Руди Гарсия и футболистите му доказаха, че с тях шега не бива.

Корне даде преднина на тима си след 24 минути игра, след не особено добри действия на защитниците на символичните домакини. Футболистът на Олимпик бе точен с удар от доста далечна дистанция, придавайки ефектен фалц на движението на топката.

Снимка 492440

Източник: Twitter

След много опити на "гражданите" да се върнат в мача, в 69-ата минута Де Бройне все пак изравни. Това стана възможно след чудесен пробив на Стърлинг и брилянтен негов пас.

Снимка 492435

Малко след това в игра се появи Дембеле, който сложи край на мечтите на Сити с два гола на сметката си, реализирани само за няколко минути.

Първо той бе точен в 79-ата минута, въпреки че останаха съмнения за засада. Ситуацията бе разгледана на повторение и системата ВАР реши, че нарушение на правилата няма.

Снимка 492436

Три минути преди изтичането на редовното време разбъркване в полето на Сити доведе до два поредни изстрела към Едерсон. Първият бе спасен от него, но при втория милост нямаше, а топката за пореден път влетя в мрежата на "гражданите".

Любопитно е, че и преди втория, и преди третия гол за Лион, първо Жезус, а след това и Стърлинг пропуснаха да се разпишат останали сами срещу вратаря на французите.

Снимка 492437

Въпреки огромните инвестиции Сити все още не съумява да стигне до трофея в Шампионската лига, което е голямата цел на клуба. Най-доброто постижение на тима е полуфиналът през 2016 година. Тогава на 1/4-финалите "гражданите" елиминираха съперник от Франция - Пари Сен Жермен, и сега се надяват историята да се повтори.

През миналия сезон Манчестър Сити и Лион бяха съперници в груповата фаза и "небесносините" взеха само точка от двата мача.