ГОООЛ! Рахим Стърлинг удвоява резултата на "Етихад"!

Четири минути добавено време на редовните 90.

Давид Силва излиза и на негово място се появява Гюндоган

Дентиньо влиза на мястото на Марлос

72′

Агуеро пропуска от бялата точка!!!

70′

Дузпа за Сити, след като защитник на Шахтьор повали Сане в наказателното си поле!

69′

Чудесно разбирателство между Де Бройне и Стърлинг, но Рахим не успя да отправи хубав удар и топката излезе в аут.

66′

Жълт картон за Иван Ордец

63′

Де Бройне нанесе силен удар от близка дистанция, но той бе отразен от защитата на Шахтьор.

56′

Агуеро отново се озова очи в очи с вратаря на Шахтьор, но и този път не успя да спечели битката срещу стража.

54′

Жесус отстъпва мястото си на Стърлинг

48′

ГОООООЛ! Кевин Де Бройне препарира вратаря на Шахтьор, след като изпрати по изключително прецизен начин топката в горния десен ъгъл.

45′

НАЧАЛО И НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45+1′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ! ДВАТА ОТБОРА СЕ ОТТЕГЛЯТ НА ПОЧИВКА ПРИ РЕЗУЛТАТ 0:0.

45′

Една минута добавено време на редовните 45.

42′

Лирой Сане можеше да се превърне в герой на "Етихад", след като се освободи в наказателното поле на Шахтьор и опита директен изстрел, но ударът му не нацели очертанията на вратата.

40′

Добра възможност за Шахтьор! Позиционираният дълбоко в наказателното поле Ордец засече центрирането от свободния удар и с глава отклони топката към вратата, но тя премина встрани.

32′

Марлос бе на крачка да изведе Шахтьор напред в резултата, но ударът му бе отразен от Де Мораеш. Не позволи стражът на "гражданите" топката да влети в мрежата му.

30′

Първо чисто голово положение пред Сити! Жесус подаде към Де Бройне, който опита удар от малък ъгъл, но топката премина встрани от лявата греда.

27′

В последните минути почти всяка хубава атака на домакините завършва със сигнал от страничния съдия за засада. Доста съобразителна е дефанзивната линия на Шахтьор.

14′

Сити отново успява да запази мрежата си "суха", след като Исмайли получи подаване точно на границата на пеналта и отправи директен изстрел, който обаче бе блокиран от защитник на "гражданите".

12′

Прекрасна реакция от страна на Фернандиньо, който спря връхлитащия на скорост Фред точно преди да успее да стреля към вратата, след като бе останал очи в очи със стража на Сити.

8′

Агуеро остана очи в очи с вратаря на Шахтьор, но ударът му бе отразен от стража.

7′

Пробив на Жесус, който веднага подаде на Силва, но неговото овладяване не бе добро и топката излезе в аут.

5′

Нова хубава атака от страна на Сити, но на Лирой Сане е вдигната засада.

4′

Дълбока преса от страна на домакините.

3′

Първа атака за "гражданите", но разочароващо изпълнение от Агуеро, който не успя да си нагласи топката и шутът му се оказа доста неточен.

2′

Двата отбора за първи път в историята се изправят един срещу друг в Шампионска лига.

1′