90′
Турнир: Шампионска лига Стадион: "Етихад", град Манчестър (Англия) Зрители: Мачът се играе без публика
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Манчестър Сити отстрани Реал (Мадрид) и е на четвъртфинал в Шампионската лига

Кошмарни грешки провалиха Реал (Мадрид), Ман Сити е на 1/4-финал в Шампионската лига

"Гражданите" отново победиха испанския колос с 2:1

89′

Николас Отаменди влиза, за да спечели още малко време на своя тим. Напуска Родри.

87′
Снимка 491379

Източник: EPA/БГНЕС

85′

Феде Валверде се появява в игра на мястото на имащия жълт картон Лука Модрич.

85′

Лука Йович заменя изключително неубедителния тази вечер Еден Азар.

84′

Зинедин Зидан подготвя цели три смени за своя тим. Дани Карвахал напуска игра, а вместо него ще видим Лукас Васкес.

82′

Опитният Давид Силва ще замени уморения Рахийм Стърлинг.

81′

Лука Модрич получава жълт картон.

70′
Снимка 491381

68′

ГОООЛ ЗА СИТИ!! ГАБРИЕЛ ЖЕЗУС!!! 2:1!! "Гражданите" направиха огромна крачка към четвъртфиналите в 68-ата минута, когато резултатът стана 2:1 в тяхна полза. Грешникът тази вечер Рафаел Варан отново поднесе подарък на опонентите, след като върна прекалено леко с глава за своя вратар. Габриел Жезус изпревари Куртоа и технично покрай него намери опразнената мрежа.

67′

Бернардо Силва се появява в игра за Манчестър Сити. Фил Фодън напуска играта.

66′

ЖЕЗУС! Отговорът на Сити беше красноречив и бърза атака на "небесносините" като по чудо не завърши с гол. На стрелкова позиция бе изведен Габриел Жезус, който за свое нещастие стреля право в ръкавиците Куртоа.

64′

БЕНЗЕМА!! Футболистите на Реал (Мадрид) постепенно се впуснаха в по-напористи офанзивни действия. Към 65-ата минута Карим Бензема имаше две чудесни възможности да дари "кралете" с преднина. Едерсон не капитулира при нито една от тях.

62′
Снимка 491384

60′

Смяна в селекцията на Реал (Мадрид). Марко Асенсио влиза в игра на мястото на Родриго.

54′

През второто полувреме Рахийм Стърлинг се премести отляво по атаката на "гражданите", а това водеше проблем след проблем за техният испански опонент. И при тази ситуация обаче краен победител излезе стражът Куртоа, спасил от второ попадение вратата на Реал (Мадрид).

46′

СТЪРЛИНГ!! Втората част можеше да започне по най-добрия начин за Сити. Де Бройне се възползва от миг разсеяност на Карвахал и изведе Стърлинг сам срещу Куртоа. Белгиецът внимаваше и с една ръка изби в корнер.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 491385

45′

ПОЧИВКА!

37′

Футболистите на Манчестър Сити имат по-голям контрол над топката, но към този момент не могат да се доберат до нови възможности пред вратата на Куртоа.

28′

ГОООЛ ЗА РЕАЛ МАДРИД!! 1:1 БЕНЗЕМА!! Възходът в представянето на гостите съвпадна и с отбелязаното от тях изравнително попадение в 28-ата минута. Родриго размина Родри, след което центрира почти от аутлинията. Бензема бе позициониран около дузпата и надскочи персоналните си пазачи, за да матира "гражданите" - 1:1!

21′

БЕНЗЕМА! Лидерът на "лос меренгес" Карим Бензема пробва да извади своите от деликатната ситуация в 21-ата. Френският нападател си спечели необходимото пространство в полето на Сити, ала плътният му шут бе блокиран от Едерсон. Малко след това, бразилският национал беше на висота и при изстрел на Еден Азар.

Снимка 491386

19′

Каземиро действа решително в отбраната на испанския колос към 19-ата минута, когато се хвърли храбро в краката на Стърлинг, гласящ се да отбележи втория си гол в осминафинала-реванш.

15′

Въпреки, че Реал беше отборът, нуждаещ се от попадения, опасните атаки се редуваха една след друга пред вратата на "кралете". При поредната от тях Рахийм Стърлинг стреля от средна дистанция, като малко го раздели от това да накаже Куртоа за втори път.

Снимка 491387

8′

ГОООЛ ЗА СИТИ!! 1:0!! СТЪРЛИНГ!! Селекцията на Пеп Гуардиола се нуждаеше от общо осем минути, за да достигне до своя първи гол в мача. "Гражданите" приложиха дълбока преса във вратарското поле на Реал, която доведе до кошмарна грешка на Варан. Световният шампион загуби топката от Жезус, който веднага комбинира с непокрития Стърлинг. Английският национал не чакаше втора покана и с лекота реализира на празна врата.

6′

Първият опит за удар към една от двете врати бе регистриран в шестата минута. Кевин Де Бройне напредна със самочувствие през центъра и отправи тежък шут, който можеше и да създаде ядове на Куртоа, ако не бе срещнал тялото на Едер Милитао.

Снимка 491378

1′

11. Олександър Зинченко 15. Феде Валверде

Отборите на Манчестър Сити и Реал (Мадрид) се изправят един срещу друг в осминафинален мач-реванш от програмата на Шампионската лига. "Гражданите" имат предимство в този страховит сблъсък, след като се наложиха с 2:1 на "Бернабеу" преди настъпването на пандемията от COVID-19.

Домакините ще бъдат без контузения си голмайстор Серхио Агуеро, така че Пеп Гуардиола няма много опции за върха на атаката.

Реал (Мадрид) праща халф във Виляреал

Такефуса Кубо ще играе под наем в "жълтата подводница"

Един от вариантите е Габриел Жезус, а другият Бернардо Силва, който изигра прекрасен мач в първия двубой на "Бернабеу". Наказан е Бенжамен Менди, заради което най-вероятно Жоао Кансело ще бъде заложен на левия бек.

Каземиро: Във футбола вече царува "новата нормалност", мачът със Сити ще бъде великолепен

"Преди замразяването на мачовете се намирахме в деликатна ситуация"

Големият отсъстващ за Реал е лидерът на отбора Серхио Рамос, който бе изгонен на в първата среща. Така 22-годишният Едер Милитао ще си партнира с Рафаел Варан в центъра на защитата. Гарет Бейл и Хамес Родригес останаха извън групата на мача, а Мариано Диас е в изолация, след като преди седмица даде положителен резултат за коронавирус.

Тибо Куртоа никога не е записвал "суха мрежа" срещу Ман Сити

Антирекорд за белгиеца

Добрата новина за Зидан е състоянието на Марко Асенсио и Еден Азар, които се възстановиха от контузии и тренират наравно със съотборниците си. "Кралете" ще разчитат много на своя нападател - Карим Бензема, който има 26 гола във всички турнири.

Манчестър Сити привлече Нейтън Аке

Ман Сити с второ ново попълнение

"Гражданите" се подсилиха с Нейтън Аке

От лагера на двата тима имаше повече от ентусиазирани изказвания, които демонстрираха увереност в класирането за финалния турнир в ШЛ, който ще проведе в Португалия.

Манчестър Сити предпочита Сержи Роберто пред Семедо

"Гражданите" може да разменят бекове с Барселона

Манчестър Сити и Реал Мадрид са единствените отбори в Шампионска лига, които надхвърлят границата от 1 милиард евро.

Главен съдия на срещата е Феликс Брих от Германия, с помощници Марк Борш и Щефан Луп. С ВАР ще се занимава Бастиан Данкер, а четвърти арбитър е Даниел Зибер.

Гуардиола: Възхищавах се на футболиста Зидан, а сега на треньора Зидан