Манчестър Сити разби с 3:0 като гост Шахтьор (Донецк) в мач от група "С" на Шампионската лига. Точни за "гражданите" бяха Риян Марез (24), Илкай Гюндоган (38) и Габриел Жезус (76).

Сити започна силно мача и можеше да стигне до гол чрез Родри още в 1-ата минута, но ударът с глава на испанеца бе неточен.

В 24-ата минута удар на Гюндоган от границата на наказателното поле срещна гредата, а Марез бе най-съобразителен и откри резултата.

В 36-ата минута бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш се озова сам срещу Едерсон, но не успя да го преодолее и да изравни.

ПСЖ разби Реал (Мадрид) с 3:0

ПСЖ отнесе посредствен Реал (Мадрид) на старта в Шампионската лига

Класически успех за парижани

Две минути след това "гражданите" удвоиха. Родри пусна към Марез, който отлично изведе Гюндоган. Германският национал с премерен удар разстреля Пятов за 0:2.

До края на полувремето Мораеш отново се озова сам срещу Едерсон, но се сблъска с него.

В 63-тата минута Отаменди прати топката във вратата, но попадението бе отменео заради засада на Стърлинг.

В 76-ата минута Сити организира отлична контраатака, при която Де Бройне изведе Жезус сам срещу Пятов и той вкара за крайното 0:3.