Турнир: Шампионска лига Стадион: "Етихад", град Манчестър (Англия) Зрители:
90+2′

Край на мача.

Манчестър Сити победи ПСЖ с 2:0 в реванш от полуфиналите в Шампионската лига

Манчестър Сити пише история! Рияд Марез прати "гражданите" на финал в Шампионската лига

Английският гранд надви ПСЖ с 2:0

89′

Жълт картон за Данило.

87′

Жълт картон за Кимпембе.

85′

Агуеро заменя Фодън.

Снимка 529594

82′

Стърлинг заменя Силва.

82′

Бакер влиза на мястото на Диало.

82′

Жезус заменя Де Бройне.

77′

ГРЕДА! Фодън получи хубав пас от Фернандиньо, напредна, финтира Кимпембе и отправи удар към далечния ъгъл. Топката обаче срещна гредата.

75′

Данило заменя Паредес.

75′

Дагба влиза на мястото на Флоренци.

74′

Жълт картон за Де Бройне.

Снимка 529585

71′

Жълт картон за Верати.

71′

Жълт картон за Зинченко.

69′

Червен картон за Ди Мария. Аржентинецът е изгонен, след като настъпи Фернандиньо.

63′

ГОООЛ ЗА СИТИ! Марез бележи! "Гражданите" организираха отлична контраатака отляво. Фодън напредна и направи двойно с Де Бройне. Англичанинът отправи остро подаване по земя, а на далечната греда Марез, който бе оставен непокрит, вкара за 2:0.

62′

Кийн заменя Икарди.

Снимка 529584

62′

Дракслер заменя Ерера.

61′

Ди Мария центрира отдясно в наказателното поле, защитник на Сити изби топката. Кълбото стигна до Ерера, който от около 15 метра от воле отправи силен удар, който Диаш с глава успя да блокира.

54′

ПСЖ организира опасна атака през центъра. Неймар получи пред наказателното поле, навлезе в него и вместо да отправи удар, залъга на два пъти, че ще шутира, двама играчи на Сити го затвориха и в крайна сметка блокираха удара му.

Снимка 529581

53′

Фодън отново се озова на стрелкова позиция и отправи удар, който Навас спаси.

52′

Фодън получи отличен извеждащ пас зад отбраната. Халфът напредна и отправи удар, който бе спасен от Навас. След това стана ясно, че англичанинът е бил в засада.

45′

Начало на втората част.

45+3′

Край на първата част.

45+2′

Марез нахлу на скорост отдясно. Алжирецът опита удар от малък ъгъл, който Навас спаси. Топката стигна до Силва, който стреля, но след рикошет топката излезе в корнер.

36′

ПСЖ продължава с неточните удари към вратата на домакините. Този път негов автор беше Ерера. Испанецът получи отляво пред наказателното поле и стреля силно, но над вратата.

Снимка 529574

30′

Де Бройне получи от Гюндоган пред наказателното поле. Белгиецът потърси горния десен ъгъл на вратата, но стреля безкрайно неточно.

23′

Жълт картон за Ерера.

19′

Ди Мария опита да изненада Едерсон с удар от далечна дистанция, но топката не намери очертанията на вратата.

17′

ГРЕДА! След центриране от корнер Маркиньос отправи удар с глава, който срещна рамката на вратата.

16′

ПСЖ получи право да изпълни пряк свободен удар на около 25 метра фронтално срещу вратата. Неймар опита удар, който срещна стената и излезе в корнер.

Снимка 529576

11′

ГОООЛ ЗА СИТИ!!! Марез!!! Зинченко получи феноменален пас от Едерсон отляво, напредна и намери Де Бройне на границата на наказателното поле. Белгиецът, оставен абсолютно сам, отправи силен удар, който бе блокиран. Топката стигна до Марез, който с удар по диагонала вкара за 1:0.

7′

Бьорн Кауперс незнайно защо отсъди дузпа след центриране отляво, при което Зинченко игра с рамо. Реферът посочи бялата точка, но след намесата на ВАР промени решението си.

Снимка 529575

5′

Неймар стигна до топката отляво и отправи удар, който бе блокиран.

1′

31. Дагба

Отборите на Манчестър Сити и Пари Сен Жермен се изправят един срещу друг в полуфинален мач-реванш от Шампионската лига. След сблъсъка на "Етихад", вече ще знаем името и на първия финалист в надпреварата през настоящия сезон.

Манчестър Сити победи ПСЖ с 2:1

Манчестър Сити поглежда към финала след обрат срещу ПСЖ

Де Бройне поведе "гражданите" към победата

Първият двубой във Франция предложи доста емоции, като "гражданите" постигнаха обрат и победа с 2:1. В лагерите на двата отбора обаче са наясно, че нищо в този титаничен сблъсък все още не е решено.

Гуардиола: Реваншът от полуфиналите винаги е най-трудният мач от Шампионската лига

"Предстои голяма битка"

ПСЖ е изключително стабилен гост, особено в Шампионската лига. На 1/8-финала и на 1/4-финала именно победите далеч от дума се оказаха решаващи за продължаването на тима напред. Възпитаниците на Маурисио Почетино елиминираха първа Барселона след победа с 4:1 на "Камп Ноу" и равенство 1:1 в реванша, а след това отстраниха и настоящия носител на трофея Байерн (Мюнхен) след победа с 3:2 в Германия и загуба с 0:1 на "Парк де Пренс".

BWIN СЪС СТРАХОТНИ КОЕФИЦИЕНТИ ЗА ГОЛЕМИЯ МАЧ

Добрата новина за "принцовете" е свързана със завръщането на Килиан Мбапе, който получи травма в първия двубой. Много ще се разчита и на Неймар. Колин Дагба получи травма в глезена и почти сигурно отпада от сметките, но пък Абу Диало е възстановен и се очаква да бъде в групата за мача. Наказание заради червения си картон ще изтърпи Идриса Гей.

Килиан Мбапе е под въпрос за реванша срещу Манчестър Сити

Мбапе е под въпрос за реванша срещу Сити

Той е с травма в десния прасец

Манчестър Сити може да стане 42-ият отбор, който да достигне до финал в турнира и трети последователен новак след Тотнъм и ПСЖ в последните два сезона. Освен това "гражданите" биха били 21-ият отбор на финал от съществуването на Шампионската лига досега.

Отборът записа 50-ата си победа в Шампионската лига в първия мач между двата тима, като се намира в серия от 6 поредни успеха в турнира - най-дългата му такава в историята. Всъщност англичаните нямат загуба в тазгодишното издание на надпреварата, записвайки 10 победи и 1 реми до момента.

Кевин де Бройне: ПСЖ е невероятен отбор, прогресът ни е добър

"Знаехме, че ще има моменти, в които ще страдаме"

В състава на домакините няма особени кадрови проблеми преди мача, като Гуардиола не може да използва единствено Ерик Гарсия, който е болен.

Главен съдия на срещата е Бьорн Кайперс от Нидерландия.