Манчестър Сити регистрира втори пореден успех в груповата фаза на Шампионската лига. Селекцията на Хосеп Гуардиола спечели гостуването си на Олимпик (Марсилия) с 3:0. По този начин "гражданите" са безапелационен лидер в група "С" с актив от 6 точки.

Шахтьор и Интер завършиха 0:0 в Шампионската лига

Шахтьор не се даде и на Интер, сравнително спокоен мач за българския съдия Георги Кабаков

0:0 в украинската столица

Първото попадение на "Стад Велодром" реализира Феран Торес в 18-ата минута. Вина за него определено си имат и домакините. Ронже така върна топката към колега в защита, че тя отиде в краката на Де Бройне. Белгиецът се нуждаеше само от едно докосване, за да я прати към Торес, за който беше детска игра да вкара на Манданда.

Снимка 502700

Източник: EPA/БГНЕС

Именно френският национал запази ОМ в мача в 22-ата, когато отблизо се справи с удар на включилия се при статично положение Аймерик Лапорт. В 30-ата минута гостите поискаха дузпа от съдията Щилер, но германецът заяви на Де Бройне, че претенциите му не са основателни.

До почивката се откри нов добър шанс за момчетата на Гуардиола, но изстрел на Олександър Зинченко се заби в дясната греда.

Шансът за Марислия дойде в 55-ата минута. Флориан Товен демонстрира отлично първо докосване и беше близо до възстановяването на паритета. Едерсон обаче имаше решителна намеса и с мъки успя да избие в гредата.

Байерн (Мюнхен) победи Локомотив (Москва) с 2:1 в Шампионската лига

Баварската машина мина победоносно и през руската столица

Баварците надвиха Локомотив (Москва) с 2:1

Оттук насетне на "Велодром" имаше един отбор и това беше този на Сити. В 76-ата минута Илкай Гюндоган се оказа най-съобразителен след разбъркване в наказателното поле на марсилци. Честта да оформи крайното 0:3 пък имаше Рахийм Стърлинг в 81-ата. Асистенцията беше дело на Де Бройне.

ОЛИМПИК (МАРСИЛИЯ) - МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:3

0:1 Торес (18"), 0:2 Гюндоган (76"), 0:3 Стърлинг (81")