Отборът на Манчестър Сити завърши груповата фаза на Шампионска лига без да познае загубата. Тази вечер "гражданите" достигнаха до пълен обрат с 2:1 над Хофенхайм у дома.

Резултатът бе открит в 16-ата минута, когато Андрей Крамарич се разписа от дузпа. Тя бе отсъдена заради нарушение на Лапорте в наказателното си поле - 1:0.

Снимка 394982

Източник: БГНЕС

В добавеното време на първата част, Лерой Сане успя да изравни, изпращайки топката в мрежата след много красиво изпълнение на пряк свободен удар - 1:1. В 61-ата, отново Сане бе изведен от Рахим Стърлинг на стрелкова позиция  и не сгреши за 2:1, с което бе оформен и крайният резултат.

Снимка 394980

След тази победа, Манчестър Сити събра актив от 13 точки на върха в Група F, докато Хофенхайм се сбогува с европейските клубни турнири, завършвайки на последната позиция с едва три.