Манчестър Сити съхрани жива мечтата си за триумф в Шампионската лига. "Гражданите" отстраниха Реал (Мадрид) и вече са на четвъртфинал в надпреварата. Тази вечер селекцията на Пеп Гуардиола постигна втори успех над "кралете" с 2:1 и така прати у дома един от големите фаворити за спечелването на трофея.

Верен "съюзник" на "небесносините" тази вечер бе френският бранител на Реал - Рафаел Варан, сбъркал фатално и при двата гола на англичаните, които бяха дело на Стърлинг (8") и Жезус (68"). Между тях веднъж за "лос меренгес" се разписа Карим Бензема, но това не се оказа достатъчно за гранда, играл днес без своя наказан лидер Серхио Рамос.

Снимка 491381

Източник: EPA/БГНЕС

В спор за място на полуфинал, Кевин Де Бройне и компания ще се изправят в един мач срещу сензацията Лион, който ще се играе на неутрален терен в Португалия.

Първият опит за удар към една от двете врати бе регистриран в шестата минута. Кевин Де Бройне напредна със самочувствие през центъра и отправи тежък шут, който можеше и да създаде ядове на Куртоа, ако не бе срещнал тялото на Едер Милитао.

Селекцията на Пеп Гуардиола се нуждаеше от общо осем минути, за да достигне до своя първи гол в мача. "Гражданите" приложиха дълбока преса във вратарското поле на Реал, която доведе до кошмарна грешка на Варан. Световният шампион загуби топката от Жезус, който веднага комбинира с непокрития Стърлинг. Английският национал не чакаше втора покана и с лекота реализира на празна врата.

Снимка 491378

Въпреки, че Реал беше отборът, нуждаещ се от попадения, опасните атаки се редуваха една след друга пред вратата на "кралете". При поредната от тях Рахийм Стърлинг стреля от средна дистанция, като малко го раздели от това да накаже Куртоа за втори път.

Лидерът на "лос меренгес" Карим Бензема пробва да извади своите от деликатната ситуация в 21-ата. Френският нападател си спечели необходимото пространство в полето на Сити, ала плътният му шут бе блокиран от Едерсон. Малко след това, бразилският национал беше на висота и при изстрел на Еден Азар.

Възходът в представянето на гостите съвпадна и с отбелязаното от тях изравнително попадение в 28-ата минута. Родриго размина Родри, след което центрира почти от аутлинията. Бензема бе позициониран около дузпата и надскочи персоналните си пазачи, за да матира "гражданите" - 1:1!

Снимка 491383

Втората част можеше да започне по най-добрия начин за Сити. Де Бройне се възползва от миг разсеяност на Карвахал и изведе Стърлинг сам срещу Куртоа. Белгиецът внимаваше и с една ръка изби в корнер.

Футболистите на Реал (Мадрид) постепенно се впуснаха в по-напористи офанзивни действия. Към 65-ата минута Карим Бензема имаше две чудесни възможности да дари "кралете" с преднина. Едерсон обаче не капитулира при нито една от тях. Отговорът на Сити беше красноречив и бърза атака на "небесносините" като по чудо не завърши с гол. На стрелкова позиция бе изведен Габриел Жезус, който за свое нещастие стреля право в ръкавиците Куртоа.

"Гражданите" направиха огромна крачка към четвъртфиналите в 68-ата минута, когато резултатът стана 2:1 в тяхна полза. Грешникът тази вечер Рафаел Варан отново поднесе подарък на опонентите, след като върна прекалено леко с глава за своя вратар. Габриел Жезус изпревари Куртоа и технично покрай него намери опразнената мрежа.

Снимка 491379

Веднага след инкасираното попадение, футболистите на Реал (Мадрид) създадоха меле пред Едерсон, но то не възстанови равенството. Оттам насетне "кралете" сякаш изгубиха надежда за обрат. Манчестър Сити пък стигна до две добри статични положения, които обаче не се превърнаха и в тяхно трето попадение.

На четвъртфинал "гражданите" на Гуардиола се изправят в директен сблъсък със сензацията Лион, който тази вечер прати у дома един от големите фаворити за трофея - Ювентус.