Манчестър Сити успя да победи Барселона за първи път в официален мач. След като почти 40 минути срещата изглеждаше, че се развива по желания от каталунците начин, домакините избухнаха, наложиха превъзходство и спечелиха убедително с 3:1.

НА ЖИВО Манчестър Сити - Барселона: Ще успее ли Гуардиола да спре Меси?

"Гражданите" търсят реванш за разгрома преди две седмици

Още от първите минути домакините започнаха с дълбока преса. Това не притесни каталунците, които знаят как да изнасят топката. Но пресата не допусна играта да се пренесе в половината на Сити.

Барселона откри резултата в 21-ата минута. Агуеро беше в удобна позиция, но ударът му беше блокиран. Топката отскочи до Меси. Той подаде дълъг пас по лявото крило към Неймар. Бразилецът напредна и подаде успоредно на наказателното поле. И там сред многото защитници се промъкна Меси, който не прощава в такива ситуации.

Снимка 260526

В следващите минути превъзходството на каталунците беше смазващо. Положенията пред вратата на Сити се заредиха. На два пъти Джон Стоунс с опълченски прояви спаси отбора си от второ попадение.

И както се случва във футбола отборът, който е в нокдаун отбелязва гол. В 39-ата минута Гюндоган изравни. Дълбоката преса даде резултат. Агуеро прихвана пас пред наказателното поле и подаде на Стърлинг отдясно. Той напредна и подаде успореден пас на тепсия за Гюндоган, който не можеше да сгреши.

Минутите до почивката бяха вече само за домакините.

Снимка 260529

Втората част започна с жестока преса на играчите на Гуардиола. Така в 50-ата минута Бускетс събори Силва пред полето. Майсторът на фаула Де Бройне стреля падща топка във вратрския ъгъл. Тер Стеген беше тръгнал към другия и трябваше да изгледа как кълбото влиза във вратата му за 2:1.

Снимка 260530

Последваха много силни минути на „гражданите", които се възползваха от отворената игра на гостите и продължиха да пресират. Положенията пред Тер Стеген следваха едно след друго. Но и Барса имаше своето 100% положение.

Джоун Стоунс в големия си ентусиазъм да пресече една топка в полето съперника направи перфектен извеждащ пас към Суарес. Уругваецът напредна отдясно и подаде пред полето на чиата позиция на Гомеш, който реши да счупи горната греда и пропиля шанса за изравнителен гол.

Доминация и положенията са Сити продължиха. В 74-ата минута Гюндоган вкара решителния за победата гол. Поредната бърза контра на Сити след корнер за Барса, Агуеро задържа подаде успоредно на Де Бройне. Той изведе отдясно Навас, който центрира успоредно. Топката отскочи до германеца, който отново не можеше да сбърка.

Тер Стеген имаше претенция, че Агуеро е играл с ръка, което си беше вярно, но Касай реши, че не е било умишлено.

Снимка 260528

До края гостите атакуваха, когато можеха играчите на Сити отвръщаха с бързи контри. На края топката започна да вали към полето на „гражданите", но този път си личеше, че каталунците нямат вяра в себе си. Луис Енрике беше седнал на пейката и изглеждаше загубил интерес към мача.

Тази победа на Манчестър Сити практически реши, кои отбори ще продължат от група C. След неочакваното равенство на Селтик в Мьонхенгладбах само победа с четири и повече гола на германците срещу англичаните може да остави Борусия в играта. Превъзходството на Барселона и Манчестър Сити е очевидно.