Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 53093
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Ливърпул на полуфинал в Шампионската лига след нов успех над Манчестър Сити

Ливърпул го направи отново! Мърсисайдци на 1/2-финал след нов успех над Ман Сити

Стратегията на Клоп проработи - 2:1 на "Етихад"!

86′

Последна смяна за гостите от Ливърпул.

82′

Натаниел Клайн ще замени Трент Алекзандър-Арнолд.

81′

Дефанзивна рокада в лагера на гостите. Клаван влиза вместо Роби Фирмино.

80′

НОВ ОТМЕНЕН ГОЛ ЗА СИТИ! Десет минути преди края, отборът на Манчестър Сити преглътна втори отменен гол в тяхна полза. Този път попадението бе на Агуеро, но асистиралият му Илкай Гюндоган се оказа, че е бил в положение на засада.

77′

ГОООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ!! 2:1!! РОБЕРТО ФИРМИНО!!! Инкасираното попадение сломи голямото желание на Ман Сити и до края "гражданите" просто доиграваха двубоя. Нещо повече, унижението за тях стана още по-голямо, след като допуснаха още един гол в своята врата. В 77-ата минута Николас Отаменди изгуби топката в опасна зона от Фирмино. Бразилецът напредна и със самочувствие прати коженото кълбо в неспасяем за Едерсон обсег.

74′

Бернардо Силва отстъпва мястото си на Илкай Гюндоган.

Снимка 349998

67′

Рокада в лагера на Сити. В игра ще видим Кун Агуеро, заменящ Давид Силва.

66′

Върджил Ван Дайк също вижда жълтия цвят на картона.

60′

Изстрел от средна дистанция на Кевин Де Бройне, който попадна в прегръдката на Лорис Кариус.

59′
Снимка 350013

55′

ГОООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ!! 1:1!!! САЛАХ!! С развитието на частта, играта на Ливърпул започна да става все по-уверена и най-прекрасното за тях се случи в 55-ата минута. Бърза атака намери Садио Мане, който с един финт премина през трима бранители и в крайна сметка бе съборен от стража Едерсон. В мига, когато реферът щеше да отсъди дузпа, отбитата топка стигна до притичалия Мо Салах, който с много техничен шут в далечния ъгъл направи 1:1.

46′

ИЗГОНИХА ГУАРДИОЛА! Втората част на мача започна без Хосеп Гуардиола на резервната скамейка. Оказа се, че на почивката каталунският специалист е минал границата на допустимите обиди към главния съдия и той го е пратил на трибуните.

Снимка 349987

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

Снимка 349994

41′

ОТМЕНИХА ГОЛ НА СИТИ!! Това, че късметът бе обърнал гръб на домакините се разбра и в 41-ата минута, когато гол на "гражданите" неправомерно бе отменен поради засада. Всичко започна заради кошмарно неразбирателство между Кариус и Ван Дайк. Това позволи на Милнър да подаде към непокрития Лирой Сане, но попадението му не бе признато поради факта, че е с няколко сантиметра по-напред от Андрю Робъртсън.

40′

ГРЕДА ЗА СИТИ! Едва няколко секунди по-късно, Бернардо Силва поправи своя мерник и отправи истинска бомба, която отново не намери целта, но поне беше идея по-близо до нея - в страничната греда!

38′

СИЛВА!! Опълчението на мърсисайдци можеше да получи втори тежък удар в 38-ата минута. Бернардо Силва сътвори каскада от финтове малко пред вратарското поле, но изстрелът му премина на сантиметри от страничната греда.

35′

Опит за далечен изстрел на Фернандиньо, който обаче бе изключително разочароващ.

34′

Главният съдия продължава да раздава жълти картони. Такъв получава и Роберто Фирмино.

Снимка 349992

30′

Жълт картон за Бернардо Силва, който има претенции към главния съдия.

29′

Официално предупреждение за Трент Алекзандър-Арнолд, който спря непозволено Лирой Сане.

20′

ТЕЖКИ МИНУТИ ЗА ЛИВЪРПУЛ!! Големината на този мач сякаш натежа сериозно на Кариус и отбраната пред него. Момчетата на Клоп преживяха няколко трудни минути, като в рамките на секунди, стражът им трябваше да реагира на два пъти. Първи след коварно отбила се топка от крака на Окслейд-Чембърлейн, а след това и при центриране на Лирой Сане.

14′

Официално предупреждение и за разгневения Едерсон.

13′

Отколишната вражда между вратаря на Сити - Едерсон и Садио Мане от Ливърпул, бе подновена в 13-ата минута. Бразилецът скочи на африканската звезда, след като въпросният влезе изключително грубо в краката на Отаменди. Създалото се меле приключи с раздаването на жълти картони от главния съдия.

Снимка 349993

7′

Кевин Де Бройне опита да накаже съперника и с втори гол, ала ударът му мина високо над горната греда.

3′
Снимка 349985

2′

ГОООЛ ЗА МАНЧЕСТЪР СИТИ!! 1:0!!! ЖЕЗУС!! Първа стъпка към така мечтания обрат бе направена още в 120-ата секунда. Отбраната на Ливърпул допусна прекрасен извеждащ пас за Рахийм Стърлинг, който от своя страна веднага продължи за Жезус. Бразилският национал се възползва от удобната си позиция и майсторски стреля под плонжа на Кариус!

2′

Битката на "Етихад" започна със спорна ситуация. Още с първата си по-опасна атака, "небесносините" поискаха дузпа от главния съдия, тъй като според тях играч на гостите бе играл с ръка в наказателното си поле. Положението обаче бе подминато с мълчание от рефера Лаос.

1′

Уил Фодън Бенджамин Уудбърн

Отборите на Манчестър Сити и Ливърпул се изправят един срещу друг в дългоочакван мач-реванш от четвъртфиналната фаза на Шампионската лига. Макар гостите да имат преднина от три чисти попадения, никой не смята, че битката на "Етихад" е с предизвестен край. От лагера на "гражданите" вече обещаха максимално себераздаване и неспирни атаки, които да им спомогнат за един от големите обрати в турнира.

Върджил ван Дайк: Трябва да играем атакуващо и в реванша

Ливърпул има предина от три гола срещу Ман Сити в Шампионската лига

Определено моментната форма на домакините не впечатлява. След погрома на "Анфийлд", "небесносините" загубиха и дербито с Манчестър Юнайтед за първенство. Нещо повече, то се случи след обрат от 2:0 до 2:3, като по този начин не позволи на Де Бройне и компания да се поздравят предсрочно с титлата в Премиър лийг.

анкета

ТОПСПОРТ Ви пита: Как ще завърши реваншът между Ман Сити и Ливърпул

Виж резултати

Голяма вечер за Сити! Знаменит обрат за тима на Гуардиола и място на полуфиналите. 22.7%

Недостатъчна победа за "гражданите". 28.8%

Стратегическо равенство за гостите от Ливърпул. 7.6%

Нов успех за Ливърпул, чрез който мърсисайдци ще докажат реномето си в турнира. 39.4%

Ще гледам Рома - Барселона. 1.5%

Въпреки разколебаната игра, особено в отбрана, мениджърът Пеп Гуардиола отново ще разчита на двойката Венсан Компани - Николас Отаменди. Шансове за титулярното място има и Джон Стоунс. В предни позиции пък нещата са ясно. В атака каталунският специалист ще разчита много на Лирой Сане, Рахийм Стърлинг и Габриел Жезус. Серхио Агуеро, който възвърна игровия си ритъм в мача срещу Юнайтед, остава като резервен вариант. Под въпрос за реванша пък си остава бразилецът Данило, който ще бъде подложен на късен фитнес тест.

Юрген Клоп ще решава за Мохамед Салах в последния момент

"Когато започне тренировката днес ще имаме повече яснота кой ще играе срещу Ман Сити"

За разлика от опонентите си, Ливърпул демонстрира голямата си история в ШЛ и буквално направи на пух и прах бъдещият първенец на Англия на "Анфийлд". Въпреки добрия аванс, Юрген Клоп отказва да приема поздравления за класиране. Германският наставник ще подходи към една идея по-дефанзивна тактика, тъй като добре знае, че един гол в мрежата на Сити може би ще се окаже достатъчен за полуфиналите.

През уикенда Клопо даде почивка на част от своите титуляри в дербито с Евертън. Основният проблем за "червените" е свързан с пробойната в халфовата линия, където наказан е капитанът Джордън Хендерсън, а с контузия е Емре Джан. Така в тази зона ще видим да си партнират Алекс Окслейд-Чембърлейн и Жоржиньо Вайналдум. В атака пък очаквано ще действа триото Салах-Мане-Фирмино.

Хосеп Гуардиола: И да получим гол, няма да се откажем

"Можем за кратък период да създадем шансове и да реализираме"

Главен съдия на срещата е Антонио Матеу Лаос, с помощници Пау Девис и Роберто дел Паломар. Събитията зад двете врати ще наблюдават Карлос Дел Черо и Алехандро Ернандес. Четвърти рефер е Теодоро Собрино.

ГЛЕДАЙТЕ РЕВАНША ТУК: ЛИНК 1, ЛИНК 2, ЛИНК 3, ЛИНК 4