Турнир: Шампионска лига Стадион: "Хювефарма Арена", гр. Разград Зрители: 3455
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

Лудогорец - Сутиеска 2:0 в двубой от квалификациите на Шампионската лига

Търпелив Лудогорец стартира с комфортен успех в квалификациите на Шампионската лига

"Орлите" надвиха Сутиеска с два гола след 70-ата минута

90+2′

ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! 2:0!! ТИСЕРА! Изглеждаше, че резултатът 1:0 привидно е приемлив и за двата състава, като часовникът отброяваше финалните акорди на двубоя. Лудогорец обаче намери време да удвои своята преднина, благодарение на което направи голяма крачка към цялостното отстраняване на Сутиеска. Алекс Сантана напредна през центъра, след което отправи извеждащо подаване за Каули. Дали непохватност, или мисъл за пас, кълбото се удари в крака на №95 и той намери Матиас Тисера, който от около 12 метра матира Гилен.

87′
Снимка 580002

Източник: startphoto.bg

85′

Кирил Десподов влиза в игра и ще замени Рик Джонатан.

85′

Промяна и в лагера на Сутиеска. Юли Ненов е заменен за сметка на Пайович.

84′

Матиас Тисера влиза в игра, за да замени Пиерос Сотириу.

82′
Снимка 579997

81′

Сисиньо получава официално предупреждение.

79′

Доминик Янков приключва участието си в този двубой, а вместо него ще видим Спас Делев.

78′
Снимка 579995

76′

Тайрън Конрад се появява в игра за Сутиеска, а терена напуска Закария.

73′

ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! 1:0! АЛЕКС САНТАНА! И така след много нерви и няколко на брой пропуснати положения, Лудогорец дочака своя миг и постигна откриващото си попадение в европейския сблъсък. Каули центрира от корнер на първа греда, където капитанът Антон Недялков отклони към черногорската врата. Владан Гилен се намеси и с помощта на страничния стълб, но "непослушното" кълбо не остана във владение на стража, а отиде в краката на Алекс Сантана, който позициониран пред голлинията нямаше как да пропусне за 1:0.

67′

Каули Оливейра ще се опита да промени развоя на събитията. Терена напуска Бърнард Текпетей.

65′

ГОЛ НЯМА! Лудогорец най-сетне сполучи в стремежа си да изненада с нещо различно балканския си съперник. Рик Джонатан и Текпетей сътвориха отлично двойно подаване, след което ганаецът пусна успореден на голлинията пас. За жалост на българския първенец обаче, Пиерос Сотириу леко подрани в амбицията си да отбележи и не успя дори да играе с топката.

52′
Снимка 579994

51′

Сутиеска се задържа малко по-дълго в полето на Лудогорец в началото на втората част. Двете центрирания бяха дело на Юли Ненов, но Серджио Падт действаше с необходимата доза концентрация. Малко преди този кратък период, Сотириу от домакините стреля технично под стената, но и това не матира черногорците.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

43′
Снимка 579993

42′

В 42-ата минута триходова комбинация между Недялков, Текпетей и Рик Джонатан, завърши с изстрел на бразилския флангови футболист, който дори и след рикошет пак не намери мрежата на Гилен.

40′

ЯНКОВ! Пет минути преди края на първата част, Лудогорец пропиля перфектната възможност за откриване на резултата. Центриране на Текпетей беше слабо изчистено от бранител на Сутиеска, като топката попадна в краката на Доминик Янков. Българският национал обаче пресили своя удар и не намери дори и очертанията на черногорската врата.

38′
Снимка 579991

31′

Бърнард Текпетей продължваше да тормози Сутиеска със своите преки свободни удари. За жалост, изпълнението му в 31-ата минута се оказа далеч по-нискокачествено и не доведе до тежки мигове за стража на гостите.

26′

С оглед дефанзивната игра на Сутиеска, Лудогорец трябваше да търси своя шанс и при статични положения. Корнер в 26-ата минута можеше да даде ефект, но насочването с глава на Игор Пластун премина малко над горната греда.

Снимка 579990

22′

Пиерос Сотириу се запази от засадата в 22-ата минута и можеше да отправи далеч по-добър изстрел. Кипърецът насочи кълбото доста слабо и покрай дясната греда на черногорците от Сутиеска.

19′

Марко Матанович е първият футболист от двата тима, който получава жълт картон.

17′

ТЕКПЕТЕЙ! Първото интересно положение на "Хювефарма Арена" беше факт в 17-ата минута. Сотириу и Текпетей изпълниха по заучен начин пряк свободен удар, който се превърна в потенциална голова опасност след силния шут на ганаеца. На вратата си обаче бе Владан Гилен, който се намеси категорично.

Снимка 579989

6′

Двубоят в Разград стартира според първоначалните очаквания. Лудогорец се "задължи" да бъде по-търсещият попадението отбор. Сутиеска прие играта дълбоко в своята половина, а единственият техен футболист, търсещ някаква пролука при евентуална контраатака, беше нашият сънародник Юли Ненов.

1′