Лудогорец се класира за третия предварителен кръг на Шампионската лига. Това стана факт след победа с 3:1 над Мура в Разград. Първата среща в Словения завърши 0:0. Пиерос Сотириу откри резултата в 4-ата минута. В 64-ата минута Томи Хорват изравни. "Орлите" отново поведоха в 81-ата минута чрез Елвис Ману. Крайният резултат оформи Каули в 90-ата минута.

Следващият съперник на шампионите в турнира е Олимпиакос. Успехът тази вече осигури на възпитаниците на Валдас Дамбраускас сигурно участие в групите на един от европейските турнири.

Двубоят никак не бе лесен за Лудогорец. След изравнителното попадение на словенците, шампионите трудно намираха път към вратата, но в крайна сметка след грешка в отбраната на гостите наложиха волята си.

Лудогорец - Мура 3:1, гол на Каули

Мачът започва в 21:00 часа

Двубоят започна ударно за разградчани. В 4-ата минута Каули пропусна едно центриране отдясно, а връхлитащият Пиерос Сотириу не остави шансове на Матко Обрадович - 1:0.

Две минути след това вратарят на гостите спаси шут на Бърнард Текпетей от границата на наказателното поле. В 11-ата минута Алекс Сантана проби през центъра и отправи силен удар, който мина покрай вратата.

Снимка 540926

В 17-ата минута Мура организира първа по-добра атака. Удар на Щурм по диагонала обаче мина покрай вратата. В 25-ата минута Коус отправи коварен удар, който Кристиан Кахлина изби. Последва корнер, след който топката срещна горната греда. Четири минути след това и Клепач не успя да се разпише от близка дистанция.

В 34-ата минута Алекс Сантана отправи нов удар от далечна дистанция. Топката беше в обсега на Обрадович, който изби.

Снимка 540925

В края на първата част Сотириу се извиси след центриране на Десподов от корнер, но стреля над вратата.

Второто полувреме започна с по-активни действия на домакините. В 57-ата минута резервата Вандерсон направи двойно с Каули и отправи удар от границата на наказателното поле, който бе блокиран.

Снимка 540922

Две минути след това при добра атака на Мура отдясно Клепач се озова очи в очи с Кахлина. Нападателят опита удар по диагонал, който вратарят изби.

В 64-ата минута по-добрата игра на словенците в този период от срещата даде резултат. Жига Коус получи отдясно и пусна пас в наказателното поле. Клепач предвидливо пропусна за Томи Хорват, който от няколко метра нямаше как да сбърка за 1:1.

Снимка 540921

След изравнителния гол и двата отбора подходиха доста предпазливо. Лудогорец владееше повече топката, но идеите в атака липсваха. В 79-ата минута "орлите" бяха близо до второ попадение. Ману изведе Каули отляво в наказателното поле. Бразилецът преодоля Обрадович, но ъгълът за стрелба бе малък и потърси отново Ману. Нидерландецът отправи удар, който бе избит от голлинията.

Две минути по-късно Ману все пак се разписа. Каули се възползва от грешка в защитата на Мура след подаване на Десподов. Бразилецът отне топката от Горенц и пусна към нидерландеца, който този път нямаше как да сбърка от 3-4 метра.

Снимка 540920

В 90-ата минута Лудогорец сложи точка на спора. "Орлите" организираха бърза контраатака. Вандерсон напредна с топката и с диагонален пас изведе Каули сам срещу Обрадович. Бразилецът без затруднения успя да го преодолее за 3:1.