Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 53074
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!!

Ливърпул надигра Рома с 5:2 и направи крачка към финала в Шампионска лига

Египетското "проклятие" застигна и Рома, Ливърпул на крачка от финал в Шампионската лига!

Уникално шоу на Мо Салах при разгрома с 5:2, "вълците" отново се нуждаят от голям обрат

90+2′

Последна смяна за Ливърпул.

85′

ГОООЛ ЗА РОМА!!!! 2:5!! ПЕРОТИ!! ДУЗПА!! Ливърпул буквално спря да играе и "съживи" римските "вълци", подарявайки им още един гол. Главният съдия отсъди дузпа в тяхна полза заради игра с ръка на Милнър, пет минути преди края на мача. С отговорната задача се нагърби резервата Пероти. Аржентинският национал матира Кариус и направи нещата за италианците далеч по-оптимистични за ответния сблъсък.

80′

ГОООЛ ЗА РОМА!!! 1:5!! ДЖЕКО! Спокойното развитие на мача сякаш "приспа" отбраната на Ливърпул и помогна на гостите да стигнат до гол на чужд терен. Деян Ловрен увисна при центриране и коженото кълбо стигна до Един Джеко, който не пропусна изгодната възможност и намали до 1:5!

75′

Мохамед Салах напуска игра под бурните аплодисменти на "червените" фенове.

Снимка 352594

Източник: EPA/БГНЕС

74′

Жълт картон за Деян Ловрен.

70′
Снимка 352577

68′

ГООООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ!! 5:0!! Макар и да направи две смени при резултат 0:4, Еузебио Ди Франческо не успя да стопира случващото се на "Анфийлд". В 68-ата минута "джалоросите" бяха поразени и след ситуация при корнер. Отбраната на италианците забрави за Боби Фирмино, който с глава направи преднината на "червените" невъзможна за стопяване на реванша!

67′

Последна смяна за римляните. Диего Пероти ще се опита да съживи офанзивния вал на "вълците".

66′

Максим Гоналон заменя капитана на Рома - Даниеле Де Роси.

Снимка 352584

62′
Снимка 352587

61′

ГООООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ!!! 4:0!!!! ФИРМИНО! Тази пролетна английска вечер продължи да бъде истинско мъчение за "вълците", който в 61-ата минута вече изоставаха с 0:4! И отново в епицентъра на всичко бе Мо Салах, който подобно и на третото попадение отново блесна с решителна асистенция. Сега тя беше за Роберто Фирмино, който увенча прекрасната си игра с точен изстрел в мрежата на съперника.

55′

Явно на полувремето в съблекалнята на Рома не е казано нищо съществено, тъй като "джалоросите" продължават с трагичните си изяви. В 55-ата минута поредно спасяване на Алисон ги отърва от това да стане 0:4, поне засега....

54′

ГООООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ!! 3:0!!! МАНЕ! Втората част продължи традицията на първото полувреме и не след дълго Ливърпул вече водеше с класическа преднина. Алекзандър-Арнолд се възползва от поредна грешка на италианската отбрана, продължавайки за Салах. Египтянинът залъга, че ще шутира, след което пусна за непокрития Мане, който този път нямаше как да сбърка и отбеляза за 3:0.

46′

На полувремето Еузебио Ди Франческо предприе смяна и вместо неубедителния Ченгиз Юндер, в игра се появи чехът Патрик Шик.

Снимка 352579

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+3′

ПОЧИВКА!

45+2′

ГОООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ!! 2:0!! МОХАМЕД САЛАХ! Напълно заслужено, с оглед всичко създадено пред вратата на "вълците", Ливърпул се оттегли на почивката с два гола аванс. Роберто Фирмино видя пробойна между Манолас и Фацио, и светкавично пусна за Мохамед Салах. Фараона знаеше добре какво да направи и с елегантно копване преодоля съпротивата на Алисон Бекер за 2:0.

40′

Атаките на Ливърпул бяха толкова много и все опасни на брой, че голова възможност се откри и пред дефанзивен халф като Вайналдум. Неговите амбиции за удвояване на преднината обаче бяха попарени от стабилния Алисон.

38′

Жълт картон за Трент Алекзандър-Арнолд.

Снимка 352592

36′

ГРЕДА ЗА ЛИВЪРПУЛ!! Шокът за гостите от Рома беше ярко изразен, като той много бързо можеше да доведе и до второ попадение в мрежата им. Деян Ловрен скочи най-високо при центриране от корнер, но насочването му с глава срещна напречната греда.

34′

ГООООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ!! 1:0!!! МО САЛАХ! Поводи за драма след положението "офсайд" обаче нямаше, тъй като още при следващата си атака, мърсисайдци стигнаха до гол. При това какъв! Мохамед Салах получи топката на любимата си позиция, след което елегантно залъга двама от бившите си съотборници и с неспасяем шут хвърли в делириум 53 000 зрители на "Анфийлд".Египтянинът демонстрира уважение към своите някогашни работодатели от Италия, след като не посмя да се зарадва въпреки гениалното си изпълнение.

33′

ОТМЕНИХА ГОЛ НА ЛИВЪРПУЛ!! Миговете на "червен" натиск все пак завършиха с гол в 33-ата минута, който за жалост на английския гранд не бе зачетен от главния съдия. Оказа се, че авторът на попадението Садио Мане е бил в положение на засада при подаването на Робъртсън.

30′

САЛАХ!! Проблемите за гостите обаче нямаха край, тъй като малко след това на позиция за стрелба се оказа и Мохамед Салах. Голямата звезда на Ливърпул насочи своя удар към незащитената част от вратата на Алисон, но латиноамериканецът се протегна максимално и отрази.

28′

МАНЕ!!! Никой на "Анфийлд" не можеше да повярва, че любимците им не водят с 1:0 след головото положение в 28-ата минута. Роберто Фирмино пусна задължаващо подаване за Садио Мане, който пое топката на скорост и остана сам срещу Алисон. Африканецът обаче направи по-трудното и въпреки цялото време на света, прати коженото кълбо над горната греда. Само в рамките на 40 секунди, Садио повтори упражнението, като този път от точката за дузпа, отново я прати високо в аут!

Снимка 352578

25′

Първи жълт картон в мача. Получава го Жуан Жезус, който спира връхлитащия на скорост - Садио Мане.

Снимка 352580

20′

ГРЕДА ЗА РОМА! Гостите от Италия изненадващо можеха да поведат в резултата след кошмарна грешка на Лорис Кариус. Авантюристичен изстрел на Александър Коларов мина през ръцете германския страж, който обаче имаше за свой верен съюзник горната греда, спасила го от огромно унижение.

Снимка 352593

18′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! Голяма беля сполетя мениджъра на домакините Юрген Клоп в 18-ата минута. Алекс Окслейд-Чембърлейн контузи тежко своето коляно и на негово място трябваше да се появи единственият здрав централен халф в тима - Жоржиньо Вайналдум.

Снимка 352571

12′

Центриране на Александър Коларов към далечната греда. Лорис Кариус се намеси решително, миг преди с топката да може да играе Един Джеко.

5′

ФИРМИНО!! Ливърпул остана на няколко сантиметра от гола в петата минута. Подаване на ръба на засадата, изведе Роберто Фирмино в опасна близост до мрежата на Рома. Нападателят реши да отправи нестандартен шут от почти нулев ъгъл, който незнайно как не порази за първи път "джалоросите".

3′

Отговорът на домакините бе светкавичен и още в следващата атака се откри добра възможност и пред Мохамед Салах. Египтянинът пробва да матира Алисон с изстрел в далечния ъгъл, който не затрудни бразилския вратар.

Снимка 352573

2′

анкета

ТОПСПОРТ Ви пита: Как ще завърши първият сблъсък между Ливърпул и Рома?

Триумф за домакините. Ливърпул отново ще демонстрира офанзивната си мощ и ще попилее своя италиански съперник. 71.1%

Равенство, което ще остави интригата жива и за реванша на "Олимпико". 10.5%

Победа за Рома. "Вълците" ще продължат с изненадите и тази вечер ще направят първата крачка към финала в Киев. 10.5%

Не симпатизирам на нито един от двата тима, но очаквам футболно зрелище. 7.9%

2′

СТРООТМАН! Рома демонстрира сериозните си намерения в този полуфинал след изиграването на само 120 секунди. Един Джеко получи топката в наказателното поле, след което я върна назад за връхлитащия Строотман. Холандският национал отправи много тежък изстрел, който обаче попадна в обсега на съперниковия страж.

1′

Атмосферата около "Анфийлд" е изключителна. Феновете на Ливърпул подкрепят горещо своите любимци. Един привърженик на "червените" обаче е пострадал, след като ултраси на Рома са причакали привърженици на съперника и са ги пребили с колани.

Снимка 352570

1′

Двубоят на "Анфийлд" е повторение на финала за КЕШ от 1984 година, когато английският тим побеждава на "Олимпико" с дузпи. 34 години Рома ще се опита да вземе реванш за тази загуба. На хартия Ливърпул е фаворит в този първи мач, както и в сблъсъка. Англичаните играят успешно срещу отбори от Апенините, докато Рома е отпадал шест пъти срещу отбори от Острова, а последният отбор, който са отстранявали е Нюкасъл през 1999 година.

1′
Легенди на Рома размахаха средни пръсти пред емблемата на Ливърпул

Бруно Конти и Роберто Пруцо се забъркаха в огромна беля

1′