Ливърпул записа очакван успех при домакинството си на Мидтиланд с 2:0. Юрген Клоп съумя да спести силите на част от своите титуляри, залагайки на футболисти, които получават по-редки шансове за изява. "Червените" се разписаха на два пъти след паузата. Първо отбеляза Диого Жота, а дълбоко в даденото време, от дузпа, името си сред голмайсторите добави резервата Мо Салах.

Единственият българин през този сезон в Шампионската лига - Божидар Краев, се появи в игра за датчаните в 81-ата минута.

Манчестър Сити победи Олимпик (Марсилия) с 3:0 в Шампионската лига

Олимпик (Марсилия) се оказа лесно препятствие за Манчестър Сити

Селекцията на Пеп Гуардиола доминира на "Стад Велодром" - 3:0

Двубоят на "Анфийлд" можеше да има сензационно начало. В 3-ата минута Андерс Дрейер получи подаване и се измъкна от защитата на съперника. Силният му изстрел обаче бе отразен от Алисон, който чрез изявата си доказа защо е толкова важен играч в селекцията на Юрген Клоп.

Германският мениджър гледаше невярващо в 30-ата минута, когато една от малкото му опции за централен защитник - Фабиньо, се контузи и трябваше да бъде заменен принудително от младока Рийс Уилямс.

Снимка 502706

Източник: EPA/БГНЕС

В края на първата част "червените" можеха да поведат чрез Джеймс Милнър, но бранител на Мидтиланд блесна с точна реакция и съумя да го блокира.

Ливърпул стигна до попадението в 55-ата минута. Мърсисайдци сътвориха качествена тройна комбинация между Шакири, Александър-Арнолд и Жора, която завърши с попадение на португалския национал. Именно швейцарецът можеше и да удвои малко след това, но изпусна точния момент и топката му бе отнета.

Шахтьор и Интер завършиха 0:0 в Шампионската лига

Шахтьор не се даде и на Интер, сравнително спокоен мач за българския съдия Георги Кабаков

0:0 в украинската столица

До края и двата тима си размениха по едно опасно положение чрез Драйер и Фирмино. Така се стигна до 91-ата минута, когато Паулиньо влезе твърдо в опита си да изчисти една топка и реферът Рачковски отсъдид дузпа за Ливърпул. Мо Салах се нагърби с нейното изпълнение и оформи крайното 2:0.

В следващия кръг Ливърпул гостува на непредвидимия тим на Аталанта. Мидтиланд приема на свой терен Аякс.

ЛИВЪРПУЛ - МИДТИЛАНД 2:0

1:0 Жота (55"), 2:0 Салах-дузпа (90+3")